21. 9. svátek má Matouš

V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce

30. července 2021   (06:42)
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i vyšší.


Od října by měla být v hlavním areálu příbramské nemocnice spuštěna velká rekonstrukce. Během té bude zbourána a znovu vybudována budova N a kompletní rekonstrukcí projdou všechna patra pavilonu D2, kde dnes sídlí především chirurgické obory.

První etapa bude zahájena demolicí budovy N, kde sídlí dětská JIP a dětské ambulance. Zatímco lůžkové oddělení JIP bude přesunuto do jiného křídla nemocnice, ambulance se zřejmě ještě během prázdnin přestěhují do druhého areálu na Zdaboři, kde je pro ně připraven dostatečný prostor v budově H.
Nově postavená budova bude větší a hlavně i vyšší oproti původní, která by se musela složitě a především velmi nákladně zpevňovat, aby další patra unesla. V budoucnu zde bude kompletní zázemí pro všechny provozy dětského oddělení.
 „Investiční akce je již schválena zastupitelstvem Středočeského kraje, aktuálně pouze čekáme na podpis smlouvy o dotaci. S největší pravděpodobností ale bude stavba v říjnu zahájena,“ vyjádřil se náměstek příbramské nemocnice pro ekonomiku a provoz Radek Řechka.

Celá investiční akce bude rozdělena na demolici a postavení budovy N a následně rekonstrukci pavilonu D2. Celkové náklady jsou odhadovány na 450 milionů korun a stavební práce potrvají několik let.
Podle vedení nemocnice bude třeba během rekonstrukce počítat s řadou přesunů a omezení. Ta se budou týkat i pohybu v areálu, který v blízkosti pavilonu N nebude možný.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz