9. 8. svátek má Roman




V příbramské nemocnici začali očkovat děti proti covidu. Přišlo jich 11

6. ledna 2022   (18:22)
V příbramské nemocnici začali očkovat děti proti covidu. Přišlo jich 11
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Očkování je otevřené všem dětem od 5 let věku.


Dnes odpoledne probíhala v očkovacím centru v Příbrami poprvé i vakcinace věkové skupiny 5+. Zájem z řad veřejnosti však nebyl příliš velký, a to i přes to, že se mohou hlásit všechny děti z regionu. Na dnešní termín bylo přihlášeno 11 dětí. Na další týden je zatím přihlášeno jedno.

„Další termín bude opět v příštím týdnu. Vzhledem k aktuálnímu zájmu zatím očkujeme tuto věkovou skupinu pouze jednu hodinu v týdnu. V případě potřeby jsme schopni termíny rozšířit,“ sdělil pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Očkování probíhalo za přítomnosti dětského lékaře a sestry. O očkování by měl vědět i ošetřující lékař dítěte. Oproti látkám pro dospělé má vakcína pro děti jen třetinu účinných látek. Schválena je zatím pouze vakcína od společnosti Pfizer. U aplikace vakcíny musí být alespoň jeden ze zákonných zástupců dítěte. Přihlášení k očkování je stejné jako u jiných věkových skupin.
Další možností pro mladší děti je očkování v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost, kam se lidé nemusí registrovat přes internet, ale osloví přímo lékaře. Na Příbramsku byly dětem podány první dávky již na konci prosince loňského roku.
Další možností pro mladší děti je očkování v …
foto: ONP Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY
V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz