V příbramské nemocnici ubylo pacientů s covidem-19
6. února 2021 (07:20)
foto: pribram.cz
Nemocnice by byla schopna provádět v omezené míře i některé neakutní operace, pokud by ministerstvo dovolilo.
V příbramské nemocnici leží 43 pacientů s covidem-19, z toho intenzivní péči jich vyžaduje 12. V době největšího náporu bylo v nemocnici kolem 90 pacientů s koronavirem. O té doby ubylo také zdravotníků, kteří jsou kvůli koronaviru v pracovní neschopnosti, řekl ČTK mluvčí nemocnice Martin Janota.
Ve čtvrtek bylo v nemocnici 42 pacientů s koronavirem, z toho 11 na intenzivní péči. V pátek jeden přibyl. Podle zástupců nemocnice počet pacientů v Příbrami kopíruje situaci ve Středočeském kraji.
Zaměstnanců, kteří jsou v pracovní neschopnosti kvůli covidu-19, bylo ve čtvrtek 12. V pátek ráno jejich počet klesl na osm. Dříve jich bylo třeba 50. Kromě nich ale chybějí i desítky dalších zdravotníků, ovšem z jiného důvodu než kvůli koronaviru. Celkem příbramská nemocnice zaměstnává asi 1300 lidí.
"Pokud by to ministerstvo zdravotnictví dovolilo, byli bychom schopni se v nějaké velmi omezené míře věnovat i neakutním výkonům," uvedl Janota. Nemocnice již například nemusí umisťovat pacienty s koronavirem na oddělení ortopedie, které je nyní vydezinfikované a připravené k jinému použití.
Podle Janoty již všichni zdravotníci dostali druhou dávku vakcíny a pokračuje očkování v domovech pro seniory a v zařízeních s pečovatelskou službou. Nemocnice do nich posílá mobilní očkovací tým. Očkování v terénu je ale pomalejší než v nemocnici, kde zdravotníci zvládnou obsloužit kolem 100 lidí za hodinu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče
Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované …
Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu
Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je …
PŘÍRODA
Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven
Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků …
PR
U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka
U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí
Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a …
AKTUÁLNĚ
Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie
Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v …
SPORT
Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku
Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na …
AKTUALIZOVÁNO
Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den
Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy
Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu
Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí …
ROZHOVOR




