V příbramské nemocnici se vloni narodilo 841 dětí, trend klesající porodnosti pokračuje
13. ledna 2025 (16:00)
foto: pixabay.com
Porodnost klesá napříč celou Českou republikou již dva roky po sobě. Meziroční pokles kopíruje celospolečenský trend.
Stejně jako v celé České republice, trend snižující se porodnosti zaznamenala i příbramská nemocnice. V té se v roce 2024 uskutečnilo celkem 841 porodů, což je zhruba o 15 procent méně než v předchozím roce. Na vině je především složitá socioekonomická situace, kterou rozpoutala válka na Ukrajině, vysoké ceny bydlení, ale i změna společenských priorit a hodnot.
Navzdory klesajícímu počtu porodů plánuje příbramská nemocnice v roce 2025 rozšířit neonatologickou péči. Podle ředitele nemocnice MUDr. Stanislava Holobrady bude v rámci porodnice vytvořeno několik boxů vybavených pro péči o dříve narozené novorozence. Tento krok umožní nemocnici postarat se o větší procento nedonošených dětí a zajistit jim potřebnou péči přímo v Příbrami, aniž by bylo nutné je převážet do specializovaných center.
Rozšíření neonatologické péče reflektuje současné trendy a potřeby ve zdravotnictví. S rostoucím průměrným věkem prvorodiček a s tím spojeným vyšším rizikem předčasných porodů je posílení péče o novorozence nezbytné. Příbramská nemocnice tímto krokem zvyšuje kvalitu poskytovaných služeb a reaguje na demografické změny, čímž posiluje svou pozici mezi vyhledávanými zdravotnickými zařízeními v regionu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT




