21. 6. svátek má Alois

V příbramské nemocnici se připravují na nejhorší, lůžkové i personální rezervy se krátí

27. října 2020   (18:51)
V příbramské nemocnici se připravují na nejhorší, lůžkové i personální rezervy se krátí
foto: pribram.cz

Kvůli onemocnění COVID 19 postrádá nemocnice zhruba 70 zaměstnanců.


Počet nakažených lidí s COVID 19 se stále nedaří snížit, stejně tak ani počet těch, kteří vyžadují nemocniční péči. V příbramské nemocnici aktuálně leží 71 pacientů, u kterých je prokázáno toto respirační onemocnění. Šest z nich se neobejde bez umělé plicní ventilace, další 4 využívají neinvazivní ventilaci na oddělení interní JIP.
 

 V nemocnici v tuto chvíli již neprobíhají žádné neakutní operace, zastaven byl i provoz odborných poraden a části chronických ambulancí. Péče o těhotné, ultrazvuková vyšetření a další ale stále běží, a to i přes to, že v tomto týdnu bude pro COVID 19 pozitivní pacienty vyčleněno například i lůžkové oddělení gynekologie. Pacienti dále leží například na lůžkových odděleních interny, nebo ortopedie, kde o ně pečuje multioborový tým lékařů a sester.
 
 „Všichni se snažíme dělat maximum a snažíme se zůstat optimisty. Pokud ale nedojde ke zlepšení situace, obávám se toho, že v příštím týdnu by mohlo dojít k naplnění lůžkových a personálních kapacit nemocnice,“ řekl dnes ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.
 
Pro pacienty se středním průběhem je důležité napojení na kyslíkovou podporu, kterou ale nejsou vybavena všechna lůžka v nemocnici. U vážných stavů, které vyžadují řízenou ventilaci, je pak nezbytný i kvalifikovaný personál, kterého není často v nemocnicích mnoho ani v běžném režimu.
 

 „Situace je opravdu vážná a všichni zaměstnanci se aktuálně snaží dělat maximum, aby poskytli všem potřebným pacientům co nejkvalitnější péči. Prosíme všechny, buďte na sebe opatrní, minimalizujte kontakty. Chraňte sebe a buďte ohleduplní k ostatním. Jen tak se dá tato situace zvládnout,“ apeluje na veřejnost nemocnice na svém Facebooku.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i (Jakub Pečenka)
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz