21. 2. svátek má Lenka

V příbramské nemocnici mohou být otcové u porodu díky videohovoru

20. března 2020   (16:12)
V příbramské nemocnici mohou být otcové u porodu díky videohovoru
foto: pribram.cz, ČTK

Personál příbramské porodnice pomůže v případě zájmu zajistit videohovor přes vybranou platformu tak, aby otec mohl být u porodu a vidět své dítě alespoň na dálku.



Příbramská nemocnice umožňuje otcům přítomnost u porodu prostřednictvím videohovoru. Cílem je zmírnit dopady opatření kvůli koronavirové nákaze, řekl dnes mluvčí nemocnice Martin Janota.

"Máme k tomu i tablet, který můžeme pro tyto účely poskytnout. Uděláme maximum pro to, aby otcové mohli být u porodu alespoň prostřednictvím obrazovky," uvedl Janota.

Vláda ve čtvrtek rozhodla o zrušení výjimky ze zákazu návštěv v nemocnicích, která umožňovala přítomnost otců u porodu. Konec výjimky reagoval na připomínky od zdravotníků, kteří se obávali zavlečení nového typu koronaviru do nemocnic.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) rozhodl o plošném zákazu přítomnosti otců u porodů ve středu. Řada nastávajících rodičů s tím nesouhlasila a podepisovala petici, která ministra vyzývala, aby zákaz zrušil. Vojtěchovo rozhodnutí ale potvrdil kabinet.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál … NEPŘEHLÉDNĚTE Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. … Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tento víkend si opět můžete vybrat z široké nabídky. Chcete-li se dobře pobavit a … „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami Město, které obvykle spojujeme s historií hornictví, se promění v vesmírnou oázu. … ZAJÍMAVOSTI Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na … NEPŘEHLÉDNĚTE Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA
Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz