V Příbrami začne v pondělí rekonstrukce mostu u Dolejší Obory, práce potrvají do podzimu
2. července 2021 (08:33)
foto: Ředitelství silnic a dálnic
Práce omezí i provoz veškeré autobusové dopravy, jejíž trasa je běžně vedena z kruhového objezdu směrem na náměstí T. G. Masaryka a dále do Jiráskových sadů.
Řidiče čeká v Příbrami další omezení dopravy, tentokrát na výjezdu z kruhového objezdu u Dolejší Obory směrem do Plzeňské ulice. Stávající most je ve špatném stavebním stavu, jeho zatížitelnost je již nevyhovující. Podle provedeného diagnostického průzkumu je stav nosné konstrukce hodnocen stupněm V-špatný a stav spodní stavby je hodnocen stupněm IV-uspokojivý.
Vlastníkem komunikací I. třídy je stát a správu zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic. V Příbrami je takových komunikací řada a patří mezi ně například také zmíněná okružní křižovatka, ulice Plzeňská, Milínská... Toto rozdělení komunikací pro město znamená, že u silnic ve správě ŘSD nemůže zajistit nebo významně ovlivnit jejich opravu.
„Od příštího týdne začnou dle našich informací stavební práce na mostu přes Příbramský potok. Termín realizace je od 5. července do 14. listopadu s tím, že práce budou probíhat po etapách, kombinovaně při částečné i plné uzavírce,“ uvedl k plánům ŘSD starosta města Jan Konvalinka.
Zmíněné práce omezí provoz veškeré autobusové dopravy, jejíž trasa je běžně vedena z kruhového objezdu směrem na náměstí T. G. Masaryka a dále do Jiráskových sadů. Po dobu uzavírky pojedou linky MHD obousměrně po objízdné trase ulicí Evropskou a Jineckou. Nebudou obslouženy zastávky "Příbram, nám. T. G. M." a "Příbram, Jiráskovy sady". Náhradní zastávka bude zastávka "Příbram, Fibichova".
foto: MěÚ Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady
Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní …
AKTUÁLNĚ
Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost
Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince
Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. …
ZAJÍMAVOSTI
Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie
Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na …
AKTUÁLNĚ
Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek
ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení …
AKTUÁLNĚ
První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu
V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní …
Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli
Manuál je práce. Automat je pohodlí.
A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl …
ZAJÍMAVOSTI
Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu
Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů
Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 …
DOPRAVA
Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou
Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí …
SPORT




