14. 7. svátek má Karolína




V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách

AKTUALIZOVÁNO
20. září 2022   (11:18)
Dalších 5 fotografií v galeriiV Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách
foto: MěÚ Příbram

Komunikace a chodníky by měly získat svoji původní historickou podobu.


V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách. Práce potrvají deset měsíců, přes zimu se počítá s případnou technologickou pauzou. Zakázku získala společnost 1. SčV, náklady jsou téměř 53 milionů korun. Ulice bude v době rekonstrukce neprůjezdná, ale bude zachována její obslužnost, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.

Komunikace a chodníky by měly získat svoji původní historickou podobu. Na své místo se vrátí žulové kostky, které jsou nyní pod asfaltem. Součástí prací bude obnova kanalizačních a vodovodních rozvodů, vybudování plynovodu, výměna veřejného osvětlení, vybudování polozapuštěných kontejnerů, úprava parkovacích ploch u kostela svatého Prokopa nebo umístění bankomatu. Rekonstrukce se týká zhruba sedmisetmetrového úseku, přičemž plynové potrubí bude položeno v délce 390 metrů.

Fotogalerie

V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách () V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách (1) V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách (2) V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách (3) V Příbrami začne příští týden rekonstrukce Prokopské ulice na Březových Horách (4)

foto: MěÚ Příbram
Město chce dbát na to, aby při rekonstrukci nebyla zásadně omezena obslužnost oblasti a byl zajištěn přístup vozidel integrovaného záchranného systému či popelářů. Zároveň chce zabránit zvýšené prašnosti, hluku a vibracím během stavby.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 … AKTUÁLNĚ Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět … AKTUÁLNĚ Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým … Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm … FOTOGALERIE Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz