14. 4. svátek má Vincenc




V Příbrami začaly fungovat cykloboxy, cyklisté je využijí zdarma

18. dubna 2018   (15:32)
V Příbrami začaly fungovat cykloboxy, cyklisté je využijí zdarma

Šestnáct nových uzamykatelných boxů na kola je již v provozu.



Cykloboxy vyrostly přímo v centru města, osm jich je pod vlakovým a osm pod autobusovým nádražím. Do každého se vejdou až dvě jízdní kola pro dospělou osobu. Boxy ochrání kola nejen před zloději, ale i před nepřízní počasí a jsou vhodné také pro uložení kočárků, koloběžek nebo in-line bruslí.

Kola se do nich parkují ve vodorovné poloze, je tam pevná podlaha a díky tomu nehrozí jejich poškození. Další výhodou je energetická nezávislost boxů, kterou zajišťuje pohon na solární energii.
Boxy se uzavírají magnetickým zámkem a ovládají pomocí elektronického samoobslužného systému umístěného vždy ve středovém boxu. „Cykloboxy jsou vybaveny elektronickým zámkem dveří, který je ovládán na základě individuálního jednorázového kódu, který bude před každým použitím cykloboxů zadán uživatelem,“ vysvětluje příbramský místostarosta Václav Švenda a doplňuje, že úschova je zdarma.
Lidé v Příbrami mají o jízdu na kole zájem, kola využívají nejen k turistice, ale doslova celoročně na nich vyrážejí buď do práce, nebo na nákupy. „Naším cílem je vylepšovat podmínky pro cyklistiku. Začíná sezóna, do ulic už vyrazili první cyklisté, a proto věřím, že možnosti bezpečného zanechání kola ve veřejném prostoru využijí nejen místní, ale i návštěvníci našeho města,“ dodává Švenda.
Výstavba cykloboxů je součástí projektu „Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v Příbrami“, v rámci kterého budou postavena záchytná parkoviště - dvě na Drkolnově a jedno v ulici Čechovská, fungující v režimu P+R (park and ride), K+R (kiss and ride) a B+R (bike and ride).
V rámci projektu je realizováno:
- 187 nových parkovacích míst v systému P+R, K+R na území města Příbram
- 32 parkovacích míst pro kola
Na celý projekt město Příbram získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Dodavatelem zakázky je firma BS Bike company s.r.o., cena za dílo: 994 000,00 Kč bez DPH.
Cykloboxy vyrostly přímo v centru města, osm …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová tisková mluvčí MěÚ Příbram
autor: top








Další články

Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz