3. 7. svátek má Radomír




V Příbrami začal sloužit motoristům nový parkovací dům

AKTUALIZOVÁNO
4. června 2024   (12:24)
V Příbrami začal sloužit motoristům nový parkovací dům
foto: MěÚ Příbram

Souběžně s parkovacím domem, který mají v pronájmu Technické služby Příbram, je otevřeno také venkovní parkoviště, které je nově zpoplatněno.


V Příbrami začal sloužit motoristům nový parkovací dům, který vznikl na parkovišti u autobusového nádraží. Má kapacitu 176 míst pro auta a 99 stání pro kola, stavba vyšla téměř na 110 milionů korun. Slavnostní otevření je plánováno na pátek, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.

Řidiči ve všední dny zaplatí za hodinu stání 20 korun a maximálně 80 korun za 24 hodin. O víkendech to bude deset, respektive 40 Kč. Měsíční předplatné vyjde motoristy na 1200 korun a roční na 10.000 Kč. Platby jsou možné mincemi či bezkontaktní platební kartou.
Souběžně s parkovacím domem, který mají v pronájmu Technické služby Příbram, je otevřeno také venkovní parkoviště, které je nově zpoplatněno. Jsou na něm čtyři desítky parkovacích míst a chystá se instalace devíti dobíjecích stanic pro elektromobily.
Stavba parkovacího domu poblíž autobusového i vlakového nádraží a autobusové zastávky s odjezdy na Prahu začala loni v únoru. Zakázku získala společnost Metrostav. Město do objektu ještě doplňovalo vybavení, s nímž původní projekt nepočítal. "Práce na parkovacím domě se oproti původnímu plánu protáhly, a to především z důvodu prací na výstavbě místnosti pro obsluhu a instalace kamerových a parkovacích systémů, tedy prvků, které nebyly zahrnuty v původním projektu," uvedl první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).

Město se s Metrostavem nedohodlo na zvýšení ceny. Pokud by firma dodatečně dodělávala i kamerový a závorový systém a místnost pro stálou službu, účtovala by si vedlejší rozpočtové náklady milion korun měsíčně za zařízení a ostrahu stavby. Tyto peníze by podle Karpíška město zbytečně platilo, proto se rozhodlo dům dokončit samo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese … AKTUÁLNĚ Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Letní prázdniny začaly a spolu s nimi přišlo i období, kdy tisíce lidí i z mnoha … NEPŘEHLÉDNĚTE Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Od 1. července se ženám nad 45 let výrazně zjednodušila cesta na mamografické … ZDRAVOTNICTVÍ Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET
Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz