25. 6. svátek má Ivan

V Příbrami vyrostou nové výrobní haly. Pracovní uplatnění zde najde stovka obyvatel

7. února 2020   (19:00)
V Příbrami vyrostou nové výrobní haly. Pracovní uplatnění zde najde stovka obyvatel

První výrobní hala by zde měla být postavena do konce příštího roku. Firma vyrábějící vzduchové filtry chce do Příbrami přesunout i část svého výzkumného a vývojového centra



V březnu 2018 zahájila v Příbrami svou výrobu akciová společnost KS Klima-Service (nyní TROX KS Filter). Společnost původně sídlila ve více objektech v nedaleké Dobříši. Přesunem do Příbrami se jí podařilo seskupit výrobu a administrativu do jednoho místa. Vzhledem k okolním pozemkům firma zároveň získala příležitost dále se rozšiřovat.

Této příležitosti nyní využívá a chystá se poblíž stávající výrobní haly postavit další o celkové rozloze 17 tisíc metrů čtverečních. Výstavba bude rozdělena do třech fází, z nichž první by měla být dokončena do konce příštího roku. Se zahájením druhé fáze se počítá v roce 2022. Pracovní uplatnění zde najde zhruba stovka lidí, a to nejen ve výrobě, ale i v administrativě. Z Německa se do nově postavené haly přesune i část výzkumného a vývojového centra.

Hlavní strategií společnosti je chovat se otevřeně a transparentně, a to nejen ke svým stávajícím zaměstnancům a obchodním partnerům, ale i k obyvatelům města. Tento týden proběhla tisková konference, kde firma novinářům představila své plány.

Tiskové konference se zúčastnil i starosta Příbrami Mgr. Jan Konvalinka, který záměr firmy podporuje.

„Každý starosta může být rád a potěšen tím, že na území města je bohulibý záměr vybudovat nějaký provoz a nechat vzniknout nová pracovní místa. Líbí se mi, že tu vzniknou i pracovní místa, vyžadující od zaměstnanců vyšší míru kvalifikace. To je rozhodně dobrý potenciál," uvedl Jan Konvalinka.

„Celá tato oblast, podél ulice Evropská, je určena právě k rozvoji ve smyslu průmyslové výroby. Za město osobně tento projekt velmi vítám a budu ho i nadále podporovat. Je v zájmu našich obyvatel, aby se Příbram rozvíjela i po stránce pracovních příležitostí,“ dodal.

Společnost KS Klima-Service, a.s. byla založena v roce 1993 manželi Besedovými a na trhu působí v oblasti atmosférické a sorpčí filtrace již dvacátým pátým rokem. Hlavním oborem činnosti je vývoj a výroba vzduchových filtrů a filtračních zařízení pro záchyt atmosférického prachu. Dodává filtry i do příbramské Oblastní nemocnice.
V březnu 2018 zahájila v Příbrami svou výrobu …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u … NEPŘEHLÉDNĚTE Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné … ANKETA Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz