15. 10. svátek má Tereza

V Příbrami si zaplavete zřejmě jen do konce června 2020

23. září 2019   (08:21)
V Příbrami si zaplavete zřejmě jen do konce června 2020

Přesný termín uzavření aquaparku z důvodu rekonstrukce zatím nelze přesně určit. „V každém případě se budeme snažit, aby fungoval co nejdéle,“ uvedl Mgr. Jan Slaba, ředitel SZM Příbram


O rekonstrukci příbramského aquaparku se již hovoří dlouho. Jak jsme vás nedávno informovali, zastupitelé na svém posledním zasedání schválili kritéria, která by měl splnit generální dodavatel stavby. Samotný výběr stavební firmy je naplánován na jaro příštího roku. Zeptali jsme se ředitele SZM Příbram Mgr. Jana Slaby, jak to bude příští rok vypadat s provozem aquaparku. Do kdy si tedy v Příbrami zaplaveme?

"Mluvit o přesném termínu uzavření Aquaparku je zatím příliš brzy. S ohledem na předpokládaný průběh soutěže na dodavatele stavby počítáme s plaveckou výukou do konce června 2020. Pokud se nepodaří vysoutěžit podle plánu, jsme připraveni nechat bazén otevřen i po tomto datu. V každém případě se budeme snažit, aby fungoval co nejdéle," uvedl pro pribram.cz Jan Slaba.

Pokud vše dobře dopadne, dodavatel bude vysoutěžen a rekonstrukce aquaparku bude zastupitelstvem schválena, můžeme se těšit na zvětšení bazénové haly o další plavecké dráhy a relaxační a saunový svět. Z předložených variant zastupitelé vybrali tu nejrozsáhlejší.

Příbramští zastupitelé 10. září schválili kritéria pro výběr stavební firmy, která by měla opravovat aquapark. Podle návrhu předloženého městskou radou má z 90 procent rozhodovat cena a z deseti procent zkušenost firmy. Stále ale není jisté, že se radnice do náročné rekonstrukce pustí. Stěžejní hlasování čeká zastupitele až příští rok. Rozpočet jen na stavební část se odhaduje na 378 milionů korun, město si chce vzít na akci úvěr.

Projekt má schválený záměr a po posledním jednání zastupitelstva i kritéria pro výběr generálního dodavatele stavby. Příští rok na jaře je plánováno hlavní hlasování, kdy se bude schvalovat výběr stavební firmy i cena projektu. 

Problémem příbramského aquaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Z předložených variant obnovy zastupitelé v minulosti vybrali tu nejrozsáhlejší, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy.

Více o chystané rekonstrukci se dozvíte v článku Rozpočet na nový aquapark počítá s investicí 378 000 000 korun

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz