28. 3. svátek má Soňa

V Příbrami se zkomplikoval projekt opravy střechy na budově Rudných dolů

23. června 2024   (07:17)
V Příbrami se zkomplikoval projekt opravy střechy na budově Rudných dolů
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Město se při přípravě projektu potýká s potížemi.


Příbram chce letos opravit střechu na budově bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka. Do památkově chráněné budovy zatéká a krovy jsou napadené dřevokaznou houbou. Město se při přípravě projektu potýká s potížemi. Původní plány muselo upravit podle požadavků památkářů a komplikace přinesla i soutěž na zhotovitele. Vítězná firma odstoupila, město by tak nyní mělo uzavřít smlouvu s druhým uchazečem v pořadí, řekl novinářům místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).

Předpokládaná cena za opravu střechy byla 12,9 milionu Kč. První firma nabídla 9,5 milionu Kč, druhá v pořadí 9,9 milionu Kč. Důvod, proč vítěz soutěže odstoupil, není znám. "Oslovili jsme druhého uchazeče, musíme prověřit jeho reference," řekl Karpíšek k dalšímu postupu. Podle radnice by se práce neměly odkládat, naplánované jsou na letošek a trvat mají zhruba půl roku.
Střecha budovy, která slouží městské policii a k jednáním zastupitelů, je v havarijním stavu. Připravený projekt rekonstrukce město muselo přepracovat. Památkáři schválili nový způsob, jímž se bude střecha opravovat. Dělníci by měli napadené trámy odříznout a nahradit novými. Původní, které napadené nejsou, musejí ponechat. Podle zástupců radnice půjde o vysoce odbornou tesařskou práci. Město chtělo původně opravit i sklepy a vybudovat v nich spisovnu. Tyto plány se však podle zástupců radnice neslučovaly s požadavky památkářů a město od nich ustoupilo.
Pozdně empírová stavba bývalých Rudných dolů pochází z roku 1846. Až do roku 2006 sloužila potřebám báňské správy a vedení důlních podniků. Z jejího balkonu byl v roce 1918 slavnostně oznámen vznik Československa. Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) jde o jednu z nejhodnotnějších budov v Příbrami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz