6. 4. svátek má Vendula




V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta

7. prosince 2021   (11:05)
V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta
foto: ilustr/freepik

Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost za vodu zhruba 8900 korun, tedy asi o 260 Kč více než letos.


Lidé v Příbrami v příštím roce zaplatí víc za vodu. Cena vodného a stočného se od ledna zvýší o tři procenta na 90,34 Kč za metr krychlový včetně DPH. Důvodem je růst nákladů. Rozhodli o tom zastupitelé. V letošním roce domácnosti v Příbrami platí 87,71 Kč za metr krychlový. Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost za vodu zhruba 8900 korun, tedy asi o 260 Kč více než letos.

Provozovatel vodohospodářského majetku města, společnost 1. SčV, zdražení zdůvodnil zvyšováním cen všech vstupů. Poukázal na to, že nárůst ceny o tři procenta nedosahuje ani úrovně inflace.
Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) je tříprocentní zdražení "slušným kompromisem". Město podle něj neuvažovalo o radikálním zvýšení ceny vodného a stočného, přestože v některých jiných obcích v okolí se voda zdražuje řádově o desítky korun. Konvalinka připomněl, že vodné a stočné se v Příbrami zvyšovalo už na loňský rok, nyní tak nárůst může být nižší.
Vodohospodářská infrastruktura patří v Příbrami městu, které provoz přenechává společnosti 1. SčV. Firma platí městu nájemné a ponechává si příjem z vodného a stočného.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Program, který obcím umožňuje po výkopových pracích obnovit silnice v celé šíři místo … DOPRAVA Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Po úspěšném období zápisů do základních škol se nyní chystá další důležitý krok pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT
Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz