V Příbrami se uskuteční festival živých soch
19. srpna 2018 (07:10)
Dalších 6 fotografií v galerii
foto: Doubravová, DiS.
V Příbrami se konalo už leccos, ale tohle ještě ne. Pražská ulice se 22. září změní ve španělskou Las Ramblas. Tedy ulici plnou živých soch.
S nápadem přišla agentura VDN promo, která v našem městě pořádá spoustu kulturních akcí. „Dlouho jsme přemýšleli, jak oživit Pražskou ulici. Vzhledem k prostoru by nebylo úplně šťastné uskutečnit tu festival hudebního typu, ale když jsme narazili na tohle, přišel nám ten nápad dokonalý. V Pražské bude pořádně rušno,“ vyjádřil se za VDN promo organizátor Petr Větrovský.
foto: Doubravová, DiS.
Podobný festival se konal v měsíci květnu v Kroměříži. Navštívilo ho kolem dvaceti tisíc návštěvníků a nestačili se divit. „Takovou podívanou ještě žádné město nezažilo,“ psala přední česká média. A Příbram nyní bude druhým městem, které to zažije na vlastní kůži. „Vzhledem k tomu, že bydlím v současné době nedaleko, tak do Pražské ulice chodím skoro denně. Mrzí mě, že je tak osiřelá. Pamatuji si, jak jsme tam jezdili nakupovat s rodiči, když jsem byl malý a jak to tam žilo. Touto akcí zkusíme Pražské ulici vrátit život,“ dodal za VDN promo Petr Větrovský.
foto: Doubravová, DiS.
„V zahraničí je to běžný druh pouličního umění. U nás to zatím tradici nemá. Z pohledu diváka jsou zajímavé jak sochy statické, u kterých je třeba ocenit schopnost minimálního pohybu, tak dynamické, u nichž jsou gesta a mimika tím, čím konkrétní socha diváka zaujme, pobaví, nebo přitáhne jeho pozornost,“ vysvětlila za herce v podobě soch Zdeňka Rylka Dovályová. Festival se koná v dopoledních hodinách, kdy jsou otevřeny všechny obchody v Pražské ulici, tedy od 9 do 12 hodin. Připraveno je tématické malování na obličej pro děti a další doprovodný pouliční program. Zároveň také můžete hlasovat o nejlepší sochu, která bude následně vyhlášena ihned po skončení akce.
Nenechte si ujít jedinečnou neopakovatelnou akci světového formátu. Vstupné se samozřejmě neplatí.
Nenechte si ujít jedinečnou neopakovatelnou akci světového formátu. Vstupné se samozřejmě neplatí.
foto: Doubravová, DiS.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jitka Doubravová
DiS.
DiS.
autor: jk
Další články
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR












