V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav
27. ledna 2021 (13:41)
foto: pribram.cz, PČR
V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. A v Příbrami se s nimi, jak se zdá, roztrhl pytel. Během tří dnů byly ohlášeny čtyři případy vloupání. Teď po nich pátrá policie a hrozí jim až osmiletý pobyt ve vězení.
Nejčastějším trestným činem bylo v loňském roce na Příbramsku vloupání do ostatních objektů, jako jsou sklepy, kočárkárny, garáže, kůlny či hospodářská stavení.
Během tří dnů přijali policisté z Příbrami čtyři oznámení o vniknutí do těchto objektů. V době od 15. října do 24. ledna kdosi překonal uzamčení dveří ke sklepní kóji bytového domu v Milínské ulici. Místnost prohledal, ale nakonec nic nevzal. Z 23. na 24. ledna vytrhnul neznámý zloděj petlici s visacím zámkem z plechových vrat garáže v ulici Aloise Jiráska, ukradl zde snowboard i s botami a autorádio. Vzniklá škoda činila 11 tisíc korun. Z kočárkárny bytového domu v ulici Gen. Kholla zmizelo mezi 19. a 26. lednem dětské jízdní kolo a koloběžka, vše v hodnotě sedmi tisíc korun. V období od 16. do 26. ledna oknem vnikl zatím nezjištěný pachatel do sklepa rodinného domu v Příbrami. Hodily se mu dvě měděné mísy, šest kilogramů cukru a deset kilogramů mraženého masa. V tomto případě byla škoda ve výši šesti tisíc korun.
Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky a potraviny.
Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro nenechavce žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT
Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona
Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí …
AKTUÁLNĚ
První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí
První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických …
ZAJÍMAVOSTI
Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury
O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit
Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram …
AKTUÁLNĚ
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost
Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších …
ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET




