18. 5. svátek má Nataša




V Příbrami se představí filmy natočené dětmi a teenagery do dvaceti let

20. prosince 2023   (10:03)
V Příbrami se představí filmy natočené dětmi a teenagery do dvaceti let
foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram, k festivalu A-FilmTeensFest

Výběr snímků mezinárodní soutěžní přehlídky A-FilmTeensFest zhlédnou žáci a studenti základních a středních škol na Malé scéně příbramského divadla a v kině.


Po Středočeských ozvěnách 11. Noir Film Festivalu přichází Divadlo A. Dvořáka Příbram s další festivalovou novinkou. Na divadelní Malé scéně a v kině promítne výběr přehlídky A-FilmTeensFest – soutěžního festivalu audiovizuální tvorby dětí a mládeže ve věku šest až dvacet let ze 37 zemí. „Pro žáky a studenty škol jsme na předvánoční období připravili speciální projekce nejzajímavějších filmů z posledních dvou ročníků,“ informuje o programu Martin Machata z Divadla A. Dvořáka Příbram.

Festivalová nabídka zahrnuje krátké hrané, animované, dokumentární, experimentální a další snímky. Školy si mohly vybrat některou ze tří programových sestav: pro žáky prvního stupně ZŠ, druhého stupně ZŠ a pro studenty středních škol (15–19 let). „Festivalu se zúčastní diváci ze čtyř škol: 2. ZŠ Dobříš, ZŠ pod Svatou Horou, ZŠ Jiráskovy sady a Obchodní akademie Příbram,“ upřesňuje ohlas Martin Machata. Na Malé scéně proběhnou od 19. do 21. prosince dvě projekce denně, ve středu 20. prosince bude jeden z filmů promítán v příbramském kině. Součástí programu je rozbor promítaných filmů a diskuse, kterou povede s žáky odborný lektor.
Již třetí ročník A-FilmTeensFestu se od února uskutečnil v kinech a sálech několika českých měst a také online. Diváci měli možnost zhlédnout celkem 170 filmů z téměř čtyřicítky zemí pěti kontinentů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz