V Příbrami se otestovalo 3761 školáků. Pouze jeden byl pozitivní
7. ledna 2022 (17:27)
foto: Ilustrační foto / Zdroj: ZŠ Propojení
Pravidelnému testování se podrobili školáci napříč všemi základními školami v Příbrami ve čtvrtek 6. ledna. Z téměř čtyř tisíc testovaných byl pozitivní pouze jeden.
Příbramští školáci se ve čtvrtek podrobili plošnému testování na covid-19. Na sedmi základních školách při celkovém počtu 3761 žáků byl pouze jeden pozitivní, informace pribram.cz poskytla Věra Holá z Odboru školství, kultury a sportu.
Testování se podle Holé konalo ve 161 třídách, žádná z nich není momentálně v karanténě. Z celkového počtu žáků na základních školách tak vychází 0,026procentní pozitivní záchyt onemocnění covid-19.
Návrh na další postup při testování ve školách po 17. lednu by mělo ministerstvo školství od ministerstva zdravotnictví dostat nejpozději v pondělí. Zda bude pokračovat plošné testování žáků a učitelů dvakrát týdně, nebo jen jednou, by pak ve středu měla rozhodnout vláda.
Podle dosavadních plánů se testování ve školách mělo od 17. listopadu konat jednou týdně, jako tomu bylo před koncem loňského roku. Ministr školství Petr Gazdík ale tento týden připustil, že kvůli nástupu nakažlivější koronavirové varianty omikron by se mohlo pokračovat nadále v testování dvakrát týdně. Záležet podle něj bude na dalším vývoji. Podle odborníků se dá čekat velmi rychlý nárůst epidemie způsobené nakažlivější koronavirovou variantou omikron.
Rozhodnout by se v příštím týdnu mělo asi také o tom, jakou podobu bude mít od druhé poloviny ledna karanténa ve školách v případě výskytu koronaviru. Snahou podle Gazdíka je, aby se školy nemusely plošně zavírat a vyučování dopady epidemie příliš netrpělo. Například učit se celý den v respirátoru podle něj snižuje úroveň výuky. Není podle něj zároveň možné vyloučit, že očekávaný růst počtu lidí v karanténě kvůli velké nakažlivosti omikronu může dočasně prezenční výuku v některých školách ochromit.
Vláda Petra Fialy (ODS) v prosinci rozhodla, že kvůli nástupu koronavirové varianty omikron se bude testování na covid-19 ve školách od 3. do 16. ledna konat dvakrát týdně a bude se týkat všech. Od 17. ledna se mělo testování všech omezit na jednou týdně v pondělí. Do konce loňského roku se testovali jednou týdně neočkovaní, kteří onemocnění neprodělali v posledních 180 dnech.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša, Tomáš Pečenka
Další články
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta na některých čerpacích stanicích zlevnila
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Když ožijí peklo i tradice: Čertovské hrátky v Březnici
Čertovské hrátky v Březnici každoročně přilákají davy návštěvníků, kteří chtějí zažít …
Tipy na víkend: Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na netradiční akce nebo si poslechnout krásné koncerty!
První prosincový víkend se ponese především ve znamení mikulášských nadílek. Nejen do …
Pozor na nové důchodové podvody: Volají vám „kontroloři“ z ČSSZ nebo ČNB?
V Česku se rozšířil nový trik podvodníků. Volají lidem s tím, že přicházejí …
Čert a Krampus: Jaké tajemství skrývají temní společníci Mikuláše
V české tradici doprovází Mikuláše známá dvojice – anděl a čert. Z alpských zemí však …
V noci hořel byt v Příbrami, jeden člověk skončil v pražské nemocnici
V Příbrami v Čechovské ulici v noci na pátek 5. prosince hořelo v jednom z bytů. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram rozhodla o Fantově louce: zastupitelé schválili změnu územního plánu, stavební uzávěra zatím jen doporučena
Na středečním zasedání 3. prosince zastupitelé Příbrami schválili zadání Změny č. 4 …
Příroda
Vysokochlumecké peklo znovu ožije. Mikulášská tradice přiláká děti i dospělé
Tradiční akce Vysokochlumecké peklo se po roce opět vrací. V pátek 5. prosince od 16 …
Nemocnice Hořovice získala titul Nejlepší porodnice Středočeského kraje
Nemocnice Hořovice slaví významný úspěch v prestižní volbě Porodnice roku portálu …
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026, velké investice mají zelenou
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili …
Politika




