V Příbrami se o víkendu rozjede festivalová sezóna
24. června 2021 (11:37)
foto: pribram.cz/fotografie z roku 2019 - Dvořákovo nábřeží - Korzo Obora
V sobotu 26. června zaplní klub Junior a skatepark kulturní program festivalu Odraz, Dvořákovo nábřeží zase hudba v rámci akce Korzo Obora.
Festival Odraz, který je novinkou na příbramské kulturní scéně, nabídne v sobotu 26. června celodenní program v klubu Junior a sousedícím skateparku. Návštěvníky čekají dokumenty s tématikou lidských práv, vystoupení studentských kapel nebo slam poetry. Od 10.00 do 20.00 bude venku otevřen bleší trh.
První část programu v klubu je věnována filmům z festivalu Jeden svět. Pásmo zahájí v 10.30 ruský dokument Děti 404. Snímek z roku 2014 sdílí výpovědi 55 teenagerů, kteří v rámci online projektu Děti 404 virtuálně bojují proti vyhroceným homofobním náladám v ruské společnosti. S filmem Za vší tou krví (od 11.45) se diváci „podívají“ do města San Pedro Sula v Hondurasu, místa s extrémně vysokou mírou kriminality a počtem vražd. Od 13.15 se díky #chicagoGirl diváci seznámí se studentku z Chicaga organizující revoluci v Sýrii a ve 14.35 s Hooligan Sparrow – lidskoprávní aktivistkou, která v Číně bojuje především za práva žen. Téma doplní odpolední přednáška lékařky Markéty Hlaváčkové a Jonáše Stoilova z české odnože hnutí Fridays for Future. Od 17.00 odstartuje na pódiu Junior klubu hudební část dne kapela Blue Vibes, kterou vystřídá Desiluze. Po sedmé večerní se představí skupiny Squared Circles, Frain Breeze a Reverb Machine. Koncertní set ukončí Russian Sleep Experiment.
Ve skateparku si během sobotního dopoledne můžete projít výstavu za akustického doprovodu Konečně kvartetu a dalších vystupujících. Od půl jedné zahraje Filharmonický kvintet, od 14.30 hráč na kytaru a ukulele Jan Hotový. Svou stage zde bude mít slam poetry a sběratelé by neměli minout aukci uměleckých děl v 16.30. Program ve skateparku uzavře divadelní představení Skon Krona (od 18.30).
Hudební a další zábavu slibuje 26. června také Korzo Obora. Na příbramském Dvořákově nábřeží od 10.00 odehrají koncerty Petr Vašina a Míša Mádlová, Nástroj snahy, Paul Batto a Robert Christian, Bylo nás šest, Zuzana Šebková, Vrch, Schunky a jako poslední v 17.00 Origami. Součástí akce bude divadlo, tanec v podání příbramských Rebelek, ukázky řemesel a nabídka knižního bazaru. Na Korzo zamíří také milovníci dobrého jídla a pití.
Pro děti je připraveno tvoření, hry nebo stříhaní a barvení vlasů. O doprovodný program se postaral Nadační fond Vánoce v červnu, který svoji činnost zaměřuje na rozvoj dětí v osobnostní, pracovní i sportovní úrovni. Pomáhá při přechodu do reálného života po opuštění dětského domova, finančním vzdělávání a získání povědomí o hodnotě peněz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR




