2. 8. svátek má Gustav
V Příbrami se natáčely scény k filmu Chyby. Příběh dvou mladých lidí, které pronásleduje minulost, míří do kin

13. července 2021   (06:39)
V Příbrami se natáčely scény k filmu Chyby. Příběh dvou mladých lidí, které pronásleduje minulost, míří do kin
foto: Falcon film/PR

První klapka příběhu mladé a energické Emy (Pavla Gajdošíková) a jen o něco staršího Tomáše (Jan Jankovský) padla v srpnu 2019 v Příbrami.


Režisér oceňovaného filmu Kobry a užovky a seriálu Most! Jan Prušinovský představil novinářům svůj nový film Chyby. Poprvé v něm zkusil žánr vztahové romance a vypráví v něm se scenáristou Romanem Vojkůvkou příběh dvou mladých lidí, které pronásleduje minulost. Film bude mít premiéru 18. července v příbramském kině.

Režisér obsadil do filmu herce známé spíše z divadelních scén, hlavní role hrají Pavla Gajdošíková a Jan Jankovský, dalšími protagonisty snímku jsou Ondřej Kokorský, Eva Hacurová a Jan Kolařík. Prušinovský řekl, že Chyby měly původně být televizní film, ale text měl podle něj takovou vnitřní sílu, že se rozhodl pro celovečerní film. Navíc podle něj bylo pravděpodobné, že by se vzhledem ke svému obsahu těžko mohl v televizi vysílat před 22:00.
Zápletka Chyb se týká pornografie a předsudky, které dokáží narušit zdánlivě sebepevnější mezilidské vztahy. Snímek podpořila Rada Státního fondu kinematografie dotací sedm milionů korun.
Snímek podle Prušinovského není romantickým filmem, ale romancí. "Z mého pohledu je romance příběh, který sleduje vznik a průběh nějakého vztahu, silného pouta. Pouto se netvoří jen skrze příjemné zážitky, ale především skrze konflikty a nečekané situace. Romantický film to pojímá způsobem, u kterého se člověk cítí dobře. Zatímco romance může způsobovat i frustraci a bolest," řekl.

Příběh mladé a energické prodavačky Emy (Pavla Gajdošíková) a jen o něco staršího pokrývače Tomáše (Jan Jankovský) se začal točit už před dvěma lety, celkem se chystal několik let a jeho cestu do českých kin stejně jako skoro čtyřem desítkám filmů zpozdila pandemie koronaviru.
foto, video: Falcon film /PR/18+
Ema je energická pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě. Třicetiletý pokrývač Tomáš žije v nedaleké vesnici. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Náhodné setkání s minulostí ovšem odstartuje sérii událostí, která obrátí životy obou dotyčných naruby.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz