V Příbrami se bude závodit o aquatlonové tituly
6. dubna 2023 (08:22)
foto: Česká triatlonová asociace/PR
Český pohár v aquatlonu bude po měsíční přestávce pokračovat v Příbrami, kde se poplave a poběží už 16. dubna. Ve hře přitom budou nejen pohárové body, ale i mistrovské tituly. Účast na závodě v parku Hořejší Obora zvažuje i plavecký rekordman Jan Micka.
Po závodech ve Zlíně a v Českých Budějovicích se v Příbrami uskuteční třetí letošní díl Českého poháru v aquatlonu, tentokrát se ovšem nebude závodit pouze o pohárové body. 8. ročník středočeského závodu se totiž uskuteční zároveň jako mistrovství České republiky.
Na účastníky závodu čekají tradiční distance a tradiční tratě. Nejprve absolvují 400 metrů plavání v 25 m bazénu Aquaparku Příbram. Následovat bude pětikilometrový běh, do kterého se závodníci vydají Gundersenovou metodou a při kterém budou kroužit kolem rybníka Hořejší Obora. „Je to velmi hezká trať, která vede z velké části po rovině a je na ní jen mírný kopeček. Díky tomu, že každý závodník absolvuje devět okruhů, je běžecká část velmi kontaktní a každý má výborný přehled o svém umístění. Díky tomu je závod atraktivní také diváky,“ říká Jan Zikmund z pořádajícího Triatlon Teamu Příbram.
K favoritům závodu budou patřit Šimon Koblížek a Zuzana Pičmanová, vítězové předchozího pohárového závodu v Českých Budějovicích. Na vítězství ale budou chtít útočit také reprezentanti Tomáš Zikmund nebo Jakub Marek.
Zajímavým jménem ve startovní listině může být také plavec Jan Micka, účastník olympijských her v Londýně, Riu a Tokiu. „S Honzou jsem mluvil, účast na závodě ho láká. Jeho finální rozhodnutí ale zatím ještě neznám,“ říká Jan Zikmund.
Na závodě jsou vítaní také začátečníci a rekreační sportovci – distance 400 metrů plavání a pět kilometrů běhu jsou ideální vstupenkou do světa multisportu. „Při plavání budou všichni rozřazeni do drah dle výkonnosti s někým, kdo plave podobným tempem. Nikdo se proto nemusí bát, že by ve vodě zaostával,“ dodává Zikmund.
Pořadatelé upozorňují závodníky, že oproti předchozím rokům nebudou možné registrace na místě v den závodu. Přihlášení je možné jedině online prostřednictvím webu cts.triatlon.cz, a to do 13. dubna. Tato změna napomáhá plynulému průběhu závodu, protože pořadatelé mají dostatek časového prostoru, aby závodníky rozlosovali do plaveckých drah.
Český pohár v aquatlonu pak uzavře závod na Praze 11, který se uskuteční 23. dubna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Česká triatlonová asociace
autor: Michal Včeliš
Související
•Králíček: Zatímco já chtěl klub dál rozvíjet, Bodnár touží po klidu a pohodě
•Příbramské krasobruslařsky zakončily povedenou sezonu dvěma bronzy
•Přednášky na Svaté Hoře se ohlížejí do její minulosti
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ
Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž
Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu
Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový …
AKTUÁLNĚ
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA




