V Příbrami prudce přibylo osob s respirační infekcí
9. ledna 2016 (08:33)
V prvním kalendářním týdnu tohoto roku v okresech Příbram a Rakovník prudce vrostl počet akutních respiračních infekcí oproti týdnu předchozímu. Počet narostl o 62,52 procent. Celková nemocnost tak činila 993 onemocnění na 100 tisíc obyvatel. Ke vzestupu došlo ve všech věkových skupinách. V rámci kraje je nejvyšší nemocnost hlášena z Příbrami a Rakovníku.
V porovnání s předchozím kalendářním týdnem došlo i k vzestupu onemocnění s klinickým obrazem chřipky tzv. „ILI“ (influenza–like illness). Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji dosáhla 15 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 1,5 % z celkové nemocnosti ARI.
Od začátku chřipkové sezóny 2015/2016 neevidujeme žádné závažné případy ani úmrtí v souvislosti s onemocněním chřipkou.
V porovnání s předchozím kalendářním týdnem došlo i k vzestupu onemocnění s klinickým obrazem chřipky tzv. „ILI“ (influenza–like illness). Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji dosáhla 15 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 1,5 % z celkové nemocnosti ARI.
Od začátku chřipkové sezóny 2015/2016 neevidujeme žádné závažné případy ani úmrtí v souvislosti s onemocněním chřipkou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: KHS
autor: MJ
Další články
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu
Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah …
AKTUÁLNĚ
Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá?
Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje …
AKTUÁLNĚ
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ





