V Příbrami končí práce na stavbě parkovacího domu, v provozu bude v červnu
23. května 2024 (06:21)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Parkovné bude 20 korun na hodinu a maximálně 80 korun na 24 hodin. Rezidenční stání na vyhrazeném místě bude zájemce stát 1200 korun měsíčně.
V Příbrami končí práce na stavbě parkovacího domu, se spuštěním zkušebního provozu se počítá v první polovině června. Během zkušebního režimu jsou naplánované hygienické a akustické zkoušky, poté bude teprve možná kolaudace, řekl novinářům první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).
Parkovné bude 20 korun na hodinu a maximálně 80 korun na 24 hodin. Rezidenční stání na vyhrazeném místě bude zájemce stát 1200 korun měsíčně. Výjimkou by mělo být počáteční období od 14. do 16. června, kdy bude parkování v novém parkovacím domě zdarma a bezplatná bude i posílená hromadná doprava po městě. Důvodem jsou tři akce, které se konají v areálu Nového rybníka, a to festival Díky fest pro zaměstnance oblastní nemocnice, dárce krve a složky Integrovaného záchranného systému, vítání letního slunovratu a Příbramský triatlon.
Parkovací dům s kapacitou 176 míst vzniká od loňského února na parkovišti ve spodní části autobusového nádraží. Zakázku získala společnost Metrostav, náklady bez doplňujícího vybavení byly 89 milionů korun. Město do něj ještě doplňuje vybavení, s nímž původní projekt nepočítal. Jsou to kamery, zázemí pro ostrahu a systém závor, který bude hlásit počet volných míst. Náklady tak vzrostly o šest až sedm milionů.
Město se s Metrostavem nedohodlo na zvýšení ceny. Pokud by firma dodatečně dodělávala i kamerový a závorový systém a místnost pro stálou službu, účtovala by si vedlejší rozpočtové náklady milion korun měsíčně za zařízení a ostrahu stavby. Tyto peníze by podle Karpíška město zbytečně platilo, proto si dům dokončuje samo. "Už máme hotovou místnost pro obsluhu, doděláváme elektronickou požární signalizaci," uvedl Karpíšek.
Metrostav loni požadoval kvůli inflaci a dopadům války na Ukrajině navýšení ceny o 11,9 milionu korun. Zdůvodnil to skokovým nárůstem inflace a narušenými obchodními vztahy kvůli válce na Ukrajině. Zastupitelé nejdříve schválili zvýšení o polovinu této částky, tedy o 5,95 milionu. Později ale rozhodnutí přehodnotili a usnesli se, že město vyšší cenu nezaplatí. Důvodem byly mimo jiné obavy ze soudní dohry.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Při nehodě v Příbrami se lehce zranily dvě ženy, komunikaci policie uzavřela
•U Hluboše přejel řidič do protisměru a havaroval do stromu, letěl pro něj vrtulník
•Mokrá D4 komplikuje řidičům jízdu. Jeden vyletěl z dálnice, další skončil ve svodidlech
Další články
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké …
AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody
V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální …
AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii!
Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování
Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé …
POLITIKA
Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele …
AKTUÁLNĚ
Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze!
Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí.
12. září 2026 od 12 hodin …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko?
Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. …
ZAJÍMAVOSTI
Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii
Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i …
TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně
Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se …
AKTUÁLNĚ




