15. 8. svátek má Hana

V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika

24. srpna 2019   (12:10)
V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika

Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko víceHasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Příbram, předložil na červnovém jednání Bezpečnostní rady města Příbram výsledek z kondičních jízd ve městě. Kondiční jízdy hasiči provádí za účelem analýzy průjezdnosti komunikací a dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku. Jednání Bezpečnostní rady se koná pravidelně jednou za půl roku a zástupci HZS zde opakovaně upozorňují na problémová místa. O jaké lokality se jedná a jakým způsobem chce město problémová místa řešit? Zeptali jsme se místostarosty Ing. Martina Buršíka, MBA.

Dlouhodobě špatná situace je  v Družstevní ulici
Domy v Družstevní ulici jsou zcela nepřístupné pro těžkou hasičskou techniku. 
Podle Martina Buršíka je však již připravována změna dopravního značení a zvažována výstavba nových parkovacích míst. Ta by měla problém vyřešit.

„Tím, že zde vybudujeme nová parkovací místa, zprůjezdníme vozovku pro záchranné složky a jejich těžkou techniku. Tato lokalita je pro nás prioritní. Po vyřešení Družstevní ulice se budeme zabývat dalšími kritickými místy,“ uvedl pro pribram.cz místostarosta Martin Buršík.

Jaká jsou další kritická místa, kterými se bude město zabývat?

Věžový dům č.p. 54 v Příbrami 1 je pro hasiče zcela nedostupný
Věžový dům č. p. 54 v Příbrami 1 je z ulice Hálkova zcela nepřístupný pro veškerou hasičskou techniku. V okolí jsou dále zcela neprůjezdné ulice Nad Jatkami a Severní.

Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika
Všechny budovy tzv. křížových domů jsou nyní nepřístupné pro výškovou techniku. V okolí křížového domu s pečovatelskou službou v ulici Brodská byla zjištěna špatná průjezdnost pro veškerou techniku, ve večerních hodinách je průjezd dokonce nemožný.

Na mnoha místech brání vjezdu hasičů zaparkované automobily
Průjezd pro požární techniku znemožňují například automobily zaparkované v okolí Zámečku (ulice Na Příkopech a Tyršova).

Z důvodu nedodržování parkovacích míst je v denních hodinách dále znemožněn vjezd hasičům na Václavské náměstí a do Střelecké ulice. Zcela nemožný je i příjezd k Mateřské škole V Zahradě.

„Dostupnost k Mateřské škole V Zahradě je podle mě řešitelná. Příjezd záchranným složkám by mohl být umožněn z Jungmannovy ulice přes školní zahradu,“ uvedl Martin Buršík.

Kritická místa mají i Březové Hory. Zde jsou neprůjezdné mimo jiné ulice Okružní, Mírová, Na Svahu a Úzká. Komplikovaný je přístup k MŠ Jana Drdy. V Příbrami 7 byla zaznamenána dlouhodobě špatná průjezdnost v ulicích Boženy Němcové, Erbenova, náměstí Fráni Kučery a Komenského.
 
„Za poslední roky se udělal velký kus práce. Například na Drkolnově, kde vznikly nové vyhovující příjezdy a značení žlutými čarami. Pořád jsou tu ale místa, která jsou hluchá z pohledu dosahu těžké techniky. Tato místa však systematicky odstraňujeme. Jsme si vědomi toho, že je to nezbytné,“ dodal místostarosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik. 15. srpna 2020   (11:45) Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Setkání loutek a malých diváků patří v Březnici již k tradičním prázdninovým událostem. Letošní Konvent plný loutek se koná příští sobotu. 15. srpna 2020   (07:16) Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější
V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz