16. 9. svátek má Ludmila

V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika

24. srpna 2019   (12:10)
V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika

Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více


Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Příbram, předložil na červnovém jednání Bezpečnostní rady města Příbram výsledek z kondičních jízd ve městě. Kondiční jízdy hasiči provádí za účelem analýzy průjezdnosti komunikací a dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku. Jednání Bezpečnostní rady se koná pravidelně jednou za půl roku a zástupci HZS zde opakovaně upozorňují na problémová místa. O jaké lokality se jedná a jakým způsobem chce město problémová místa řešit? Zeptali jsme se místostarosty Ing. Martina Buršíka, MBA.

Dlouhodobě špatná situace je  v Družstevní ulici
Domy v Družstevní ulici jsou zcela nepřístupné pro těžkou hasičskou techniku. 
Podle Martina Buršíka je však již připravována změna dopravního značení a zvažována výstavba nových parkovacích míst. Ta by měla problém vyřešit.

„Tím, že zde vybudujeme nová parkovací místa, zprůjezdníme vozovku pro záchranné složky a jejich těžkou techniku. Tato lokalita je pro nás prioritní. Po vyřešení Družstevní ulice se budeme zabývat dalšími kritickými místy,“ uvedl pro pribram.cz místostarosta Martin Buršík.

Jaká jsou další kritická místa, kterými se bude město zabývat?

Věžový dům č.p. 54 v Příbrami 1 je pro hasiče zcela nedostupný
Věžový dům č. p. 54 v Příbrami 1 je z ulice Hálkova zcela nepřístupný pro veškerou hasičskou techniku. V okolí jsou dále zcela neprůjezdné ulice Nad Jatkami a Severní.

Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika
Všechny budovy tzv. křížových domů jsou nyní nepřístupné pro výškovou techniku. V okolí křížového domu s pečovatelskou službou v ulici Brodská byla zjištěna špatná průjezdnost pro veškerou techniku, ve večerních hodinách je průjezd dokonce nemožný.

Na mnoha místech brání vjezdu hasičů zaparkované automobily
Průjezd pro požární techniku znemožňují například automobily zaparkované v okolí Zámečku (ulice Na Příkopech a Tyršova).

Z důvodu nedodržování parkovacích míst je v denních hodinách dále znemožněn vjezd hasičům na Václavské náměstí a do Střelecké ulice. Zcela nemožný je i příjezd k Mateřské škole V Zahradě.

„Dostupnost k Mateřské škole V Zahradě je podle mě řešitelná. Příjezd záchranným složkám by mohl být umožněn z Jungmannovy ulice přes školní zahradu,“ uvedl Martin Buršík.

Kritická místa mají i Březové Hory. Zde jsou neprůjezdné mimo jiné ulice Okružní, Mírová, Na Svahu a Úzká. Komplikovaný je přístup k MŠ Jana Drdy. V Příbrami 7 byla zaznamenána dlouhodobě špatná průjezdnost v ulicích Boženy Němcové, Erbenova, náměstí Fráni Kučery a Komenského.
 
„Za poslední roky se udělal velký kus práce. Například na Drkolnově, kde vznikly nové vyhovující příjezdy a značení žlutými čarami. Pořád jsou tu ale místa, která jsou hluchá z pohledu dosahu těžké techniky. Tato místa však systematicky odstraňujeme. Jsme si vědomi toho, že je to nezbytné,“ dodal místostarosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz