15. 11. svátek má Leopold

V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika

24. srpna 2019   (12:10)
V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika

Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více


Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Příbram, předložil na červnovém jednání Bezpečnostní rady města Příbram výsledek z kondičních jízd ve městě. Kondiční jízdy hasiči provádí za účelem analýzy průjezdnosti komunikací a dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku. Jednání Bezpečnostní rady se koná pravidelně jednou za půl roku a zástupci HZS zde opakovaně upozorňují na problémová místa. O jaké lokality se jedná a jakým způsobem chce město problémová místa řešit? Zeptali jsme se místostarosty Ing. Martina Buršíka, MBA.

Dlouhodobě špatná situace je  v Družstevní ulici
Domy v Družstevní ulici jsou zcela nepřístupné pro těžkou hasičskou techniku. 
Podle Martina Buršíka je však již připravována změna dopravního značení a zvažována výstavba nových parkovacích míst. Ta by měla problém vyřešit.

„Tím, že zde vybudujeme nová parkovací místa, zprůjezdníme vozovku pro záchranné složky a jejich těžkou techniku. Tato lokalita je pro nás prioritní. Po vyřešení Družstevní ulice se budeme zabývat dalšími kritickými místy,“ uvedl pro pribram.cz místostarosta Martin Buršík.

Jaká jsou další kritická místa, kterými se bude město zabývat?

Věžový dům č.p. 54 v Příbrami 1 je pro hasiče zcela nedostupný
Věžový dům č. p. 54 v Příbrami 1 je z ulice Hálkova zcela nepřístupný pro veškerou hasičskou techniku. V okolí jsou dále zcela neprůjezdné ulice Nad Jatkami a Severní.

Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika
Všechny budovy tzv. křížových domů jsou nyní nepřístupné pro výškovou techniku. V okolí křížového domu s pečovatelskou službou v ulici Brodská byla zjištěna špatná průjezdnost pro veškerou techniku, ve večerních hodinách je průjezd dokonce nemožný.

Na mnoha místech brání vjezdu hasičů zaparkované automobily
Průjezd pro požární techniku znemožňují například automobily zaparkované v okolí Zámečku (ulice Na Příkopech a Tyršova).

Z důvodu nedodržování parkovacích míst je v denních hodinách dále znemožněn vjezd hasičům na Václavské náměstí a do Střelecké ulice. Zcela nemožný je i příjezd k Mateřské škole V Zahradě.

„Dostupnost k Mateřské škole V Zahradě je podle mě řešitelná. Příjezd záchranným složkám by mohl být umožněn z Jungmannovy ulice přes školní zahradu,“ uvedl Martin Buršík.

Kritická místa mají i Březové Hory. Zde jsou neprůjezdné mimo jiné ulice Okružní, Mírová, Na Svahu a Úzká. Komplikovaný je přístup k MŠ Jana Drdy. V Příbrami 7 byla zaznamenána dlouhodobě špatná průjezdnost v ulicích Boženy Němcové, Erbenova, náměstí Fráni Kučery a Komenského.
 
„Za poslední roky se udělal velký kus práce. Například na Drkolnově, kde vznikly nové vyhovující příjezdy a značení žlutými čarami. Pořád jsou tu ale místa, která jsou hluchá z pohledu dosahu těžké techniky. Tato místa však systematicky odstraňujeme. Jsme si vědomi toho, že je to nezbytné,“ dodal místostarosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Městští strážníci řídí dopravu kyvadlově, v místě se tvoří kolony. 15. listopadu 2019   (15:27) Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný  neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Okresní soud na muže vydal příkaz k zatčení. 15. listopadu 2019   (14:19) Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Výstava pojednává mimo jiné o likvidaci Vysoké školy báňské v Příbrami a odvlečení části studentů do koncentračního tábora. 15. listopadu 2019   (12:16) Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Policisté tento týden obvinili dva muže z krádeže. 15. listopadu 2019   (09:47) Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla K události došlo před příbramským obchodním centrem Skalka. 15. listopadu 2019   (08:36) Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Práce na místní komunikaci v Orlově-Hájetina byly započaty v roce 2009. Do dnešní doby však nebyla cesta dokončena 15. listopadu 2019   (06:18) Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Mezi nominovanými jsou i hasiči, kteří díky pohotovému zásahu při dopravní nehodě zachránili život několika lidem 14. listopadu 2019   (19:21) Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Stavbaři vybourali původní železobetonovou konstrukci a chystají základy pro novou stavbu. Nová kolejová dráha bude o 12 metrů delší, což umožní přepravu lodí při nižším stavu hladiny než dosud. Zároveň se zvýší nosnost výtahu z 3,5 na 6,6 tuny. 14. listopadu 2019   (17:03) Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz