21. 5. svátek má Monika

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů

15. února 2019   (18:20)
V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů

Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března.


Na základě povolení MěÚ Příbram, Odboru životního prostředí, přistoupily Technické služby města Příbram ke kácení níže uvedených stromů. Pokácení proběhne v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. Pokud dovolí prostorové podmínky jednotlivých lokalit, je navržena náhradní výsadba, která je zadána do  jednoho roku od odstranění stromu.
 
– ulice Pod Kovárnami lípa srdčitá. Strom je mezi vozovkou a chodníkem a má dutinu v kmeni. Hrozí selhání v tlakovém větvení. 

– ulice Pod Haldoubříza bělokorá. Strom se nachází v ostrůvku zeleně. Kořenové náběhy i kmen jsou napadeny houbou, je velmi proschlý a větve se lámou. 

– ulice Pod Haldou – javor mléč. Strom stojí za garážemi, kmenem těstě u garáže a kořenovým systémem pod základy stavby. Kosterní větvení je do „V“ a hrozí rozlomení proschlé dřeviny. 

– ulice Generála Kholla – jilm horský. Jedná se o úplně suchý strom, za který bude provedena náhradní výsadba. 

– ulice Podbrdská – jeřáb obecný. Strom na konci životnosti, téměř suchý, kosterní větve jsou polámané. 

– ulice K. H. Máchy – hloh obecný. Několikrát ořezaný, oschlý a nevzhledný strom, který nemá perspektivu do budoucna. 

– ulice Rožmitálská – ořešák, vrba jíva a javor mléč. Javor je nakloněný, hrozí selhání, ořešák a vrba jsou proschlé, neperspektivní a s dutinami. 

– rybník Kaňka – vrba bílá, bříza bělokorá (celkem jedenáct stromů). Jednotlivé stromy jsou nakloněné, celkově neudržované, přestárlé a mají vysoký štíhlostní koeficient. V případě pokácení vedlejších jedinců hrozí selhání. Vzhledem ke stavbě altánu a mola zde bude větší pohyb lidí a hrozí velké bezpečnostní riziko. 

– ulice Politických vězňů, Ve Dvoře – bříza bělokorá (pět stromů). Břízy mají uschlé nebo ulomené terminály, suché větve se lámou, jsou nakloněné nad silnici a hřiště. Navržena je náhradní výsadba.

– ulice Žežická – bříza bělokorá (tři stromy). Břízy rostoucí v travnatém pásu u silnice jsou proschlé a mají zaschlé terminály. Suché větve se ulamují a hrozí nebezpečí úrazu. Další bříza v této ulici je na konci své životnosti, bez terminálu, je proschlá a má polámané větve. 

– ulice Zdabořská – jabloň. Přestárlý jedinec s proschlou korunou, který nemá dostatek prostoru pro další vývoj. 

– ulice Prokopská – hloh obecný. I zde se jedná o přestárlý strom ve zhoršeném zdravotním stavu, u kterého hrozí selhání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz