V Příbrami by za dva roky měla začít rekonstrukce náměstí J. A. Alise
22. února 2022 (06:15)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Město nyní dokončuje podmínky architektonické soutěže, s vyhlášením počítá v dalších týdnech.
V Příbrami by za dva roky měla začít rekonstrukce náměstí J. A. Alise na Březových Horách. Město nyní dokončuje podmínky architektonické soutěže, s vyhlášením počítá v dalších týdnech. Oprava náměstí by měla přijít na řadu v letech 2024 a 2025, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnice s tím souhlasila. "Základní mantinely v nedávné době schválila rada města. Očekáváme, že v průběhu několika málo následujících týdnů bude soutěž vyhlášena," uvedl Konvalinka. Architektonická soutěž se má uskutečnit letos, otvírání obálek s nabídkami je plánováno na léto. Poté bude následovat vyhodnocení.
Radnice v minulosti uspořádala anketu mezi veřejností, která měla napovědět, jakým směrem se má rekonstrukce ubírat. Podle Konvalinky převážil názor, že náměstí má být přirozeným centrem, kde se lidé z Březových Hor budou setkávat a kde se budou cítit bezpečně.
Podle uskupení A-tým, které sdružuje zejména architekty spjaté s Příbramí, je vyhlášení veřejné architektonické soutěže nejvhodnější variantou, z níž mohou vzejít různorodé návrhy a ohromné množství invence. Podle členky A-týmu Markéty Škodové si náměstí J. A. Alise zaslouží velkou pozornost nejen kvůli lidem, kteří tu bydlí, ale i kvůli desetitisícům turistů, kteří tudy každoročně projdou při návštěvě Hornického muzea.
Jan Antonín Alis byl hormistr, huťmistr, horní správce a báňský rada ze starého příbramského měšťanského rodu Alisů.
Jan Antonín Alis byl hormistr, huťmistr, horní správce a báňský rada ze starého příbramského měšťanského rodu Alisů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty
Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení
Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena …
FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky?
Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první …
FOTOGALERIE
Jarní rituál, nebo sousedská válka?
Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence …
ZAJÍMAVOSTI
Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí
Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu
Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a …
KULTURA
Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 …
AKTUÁLNĚ
MG ROADSHOW míří opět do Příbrami
Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě
S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony …
DOPRAVA




