V Příbrami budou farmářské i bleší trhy
16. května 2025 (11:30)
foto, video: pribram.cz
V sobotu 17. května ožije Dvořákovo nábřeží farmářskými trhy. Na náměstí T. G. Masaryka se ve stejný den konají letošní druhé bleší trhy
Farmářské trhy v Příbrami jsou již pevnou součástí místního života a konají se pravidelně každou první a třetí sobotu v měsíci. Tentokrát se uskuteční 17. května na Dvořákově nábřeží. Nabídnou bohatý sortiment čerstvých potravin, od sezónní zeleniny a ovoce, přes pečivo, uzeniny, koření, mléčné výrobky až po rukodělné výrobky od regionálních producentů.
Na náměstí T. G. Masaryka se ve stejný den konají letošní druhé bleší trhy. Začínají v 9:00 a potrvají do 13:00, přičemž prodejci si mohou připravovat svá místa už od 8:00. Prodejní místo si každý zajistí sám – stačí přinést stolek, deky nebo krabice. Poplatek za prodejní plochu činí 20 Kč za metr čtvereční. Na bleších trzích se může prodávat typický sortiment, tedy použité zboží, které už majitelům neslouží a chtějí ho poslat dál. Zakázán je prodej zbraní, potravin, léků, tabáku a alkoholu.
Trhy jsou i v Březnici
Stejný den, tedy 17. května, se bude konat i Podbrdský farmářský a řemeslný trh v nedaleké Březnici. Ten nabídne nejen stánky s domácími produkty a řemesly, ale i bohatý doprovodný program. Od 10:00 do 14:00 se návštěvníci mohou těšit na divadelní představení, tvořivé dílny pro děti a živou hudbu. Akce proběhne v ulici V Koleji před Konventem a ZUŠ Březnice.
Trhy jsou i v Březnici
Stejný den, tedy 17. května, se bude konat i Podbrdský farmářský a řemeslný trh v nedaleké Březnici. Ten nabídne nejen stánky s domácími produkty a řemesly, ale i bohatý doprovodný program. Od 10:00 do 14:00 se návštěvníci mohou těšit na divadelní představení, tvořivé dílny pro děti a živou hudbu. Akce proběhne v ulici V Koleji před Konventem a ZUŠ Březnice.
foto: L. Zelenková
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová, Ludmila Zelenková
Související
•Půdní sucho v ČR nabírá na intenzitě, předpověď je nadále nepříznivá
•Gastro agent hodnotí: Restaurace Originál
•Chceme, aby Bohutín byl nejen dobrým místem k bydlení, říká starosta Ladislav Turek
Další články
Příbram se chystá na Vánoce. Stromy už stojí, kluziště se chladí — a něco zůstává pod pokličkou
Vánoční výzdoba v Příbrami letos nesází jen na osvědčené motivy. Přibude kluziště, …
Předadventní pečení na Dole Řimbaba: poslední letošní oheň v barokní peci
V sobotu 22. listopadu se na odvalu Dolu Řimbaba v Bohutíně naposledy v tomto roce …
Konečně doma! Kocouři zkrotili Duklu a slaví první domácí výhru
Po sérii těžkých zápasů to konečně přišlo. VK TROX Příbram v sedmém kole extraligy …
Bezpečněji pěšky: Pičín investuje do nových chodníků
V obci aktuálně dokončují stavební práce u fary v centru vsi, další chodník povede v …
Ubytovny u Čertova pahorku se mají proměnit v bezbariérové bydlení pro seniory. Město jedná se Stavusem
Ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem patří k dlouhodobě diskutovaným problémům v …
Hasiči museli z hořící dílny vynášet propanbutanové lahve
Oheň zachvátil v sobotu odpoledne dílnu v Nové Vsi pod Pleší. Na místě zasahovalo …
Věznice Příbram pomáhá dětem vyhrát včas: nový projekt varuje před nebezpečím hazardu
Věznice Příbram se zapojila do nově vznikajícího preventivního projektu Policie ČR a …
Listopad v Památníku Vojna: divadelní víkend a Den boje za svobodu a demokracii
Historie, vzpomínky a umění se v polovině listopadu propojí v Památníku Vojna …
Podbrdské muzeum oslaví 15 let od založení
Během slavnostní akce v sobotu 15. listopadu čeká návštěvníky kulturní program, …
Zvířata ven z klecí. EU plánuje změnu v pravidlech chovu
Evropská komise připravuje největší změnu v pravidlech pro chov hospodářských zvířat …




