25. 5. svátek má Viola

V Příbrami bude zřízeno Centrum na podporu integrace cizinců

11. května 2018   (11:26)
V Příbrami bude zřízeno Centrum na podporu integrace cizinců

Centra budou zřízena v Příbrami, Benešově, Kladně, Kutné Hoře a Mladé Boleslavi


Sociálními sítěmi proběhly články o budování center pro integraci uprchlíků v několika městech Středočeského kraje, mezi nimiž figurovala i Příbram. Tato informace samozřejmě vzbudila velký zájem u čtenářů a možná i trochu obav. Proto jsme se na podrobnosti zeptali přímo u zdroje – tedy na tiskovém oddělení Ministerstva vnitra.

Centra se opravdu zřizovat budou a hned v několika městech. Jedná se o Benešov, Kladno, Kutnou Horu, Mladou Boleslav a Příbram. Nepůjde o zařízení měst, ale o pobočky (resp. i centrálu) krajského integračního centra.

Centrum nebude pobytovým zařízením, bude pouze poskytovat podporu a informace zejména veřejné správě (i zaměstnavatelům) v záležitostech spojených s přítomností legálně pobývajících cizinců, a podporovat začlenění cizinců z třetích zemí (tedy mimo země EU) s povoleným pobytem v ČR do společnosti. Cílem je zejména podpořit bezproblémové soužití veřejnosti a cizinců.

Dále bude centrum poskytovat  také právní a sociální poradenství, výuku češtiny dětem i dospělým, kurzy sociokulturní orientace (které cizince seznámí s jejich povinnostmi i právy a s podmínkami života v ČR). Bude též organizovat platformu zástupců institucí a organizací v kraji, která umožní předávat si informace, rozpoznat případné problémy a usilovat o jejich řešení.

Centra na podporu integrace cizinců fungují již 10 let ve 13 krajích ČR. Ve Středočeském kraji dosud Centrum nebylo zřízeno vzhledem ke geografickému uspořádání a složité dopravní dostupnosti. Jeho služby částečně suplovalo Integrační centrum Praha.

Ve Středočeském kraji aktuálně pobývá  celkem 71 040 cizinců s povoleným pobytem, z toho 37 758 cizinců z třetích zemí (mimo země EU) -  zejména z Ukrajiny, Vietnamu, Ruska, Moldavska a Mongolska. Cizinci tvoří přibližně 5,3 % všech obyvatel Středočeského kraje (celorepublikový průměr je 5,2 %). Převládají cizinci v rámci trvalého pobytu (téměř 60 %). V tomto směru se jedná o druhý nejvyšší počet cizinců (po Praze).

Centrum na podporu integrace cizinců ve Středočeském kraji bude financováno z prostředků Azylového, migračního a integračního fondu Evropské unie.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Hana Malá oddělení redakce odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra ČR

autor: mip







Další články

Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06)



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz