V prezidentských volbách ve Středočeském kraji zatím hlasovala asi polovina voličů
27. ledna 2023 (22:17)
Ve druhém kole prezidentských voleb ve Středočeském kraji k dnešnímu večeru hlasovala asi polovina voličů. Často to bylo víc než před pěti lety a někde i víc než v prvním kole před dvěma týdny. Větší, než v prvním kole je zatím i zájem lidí s voličskými průkazy, kteří hlasují například v lyžařských střediscích. Prezidentští kandidáti očekávají, že hlasování může přilákat i rekordní počet voličů.
V některých středočeských městech hlasovala k 20:00 už víc než polovina voličů. V Benešově přišlo volit 50,1 procenta voličů, v Rakovníku už hlasovalo téměř 50,3 procenta voličů. Třeba v Mělníku ale podle mluvčí radnice Aleny Matějčkové k 50procentní účasti chyběla jedna desetina procenta. V největším středočeském městě, Kladně, hlasovalo zatím v prezidentských volbách 46 procent voličů. V Příbrami před 20:00 činila volební účast 45,1 procenta. V Mladé Boleslavi hodilo do uren svůj hlas 46 procent voličů. V Berouně dosáhla volební účast zatím 48 procent, v Nymburku 48,4 procenta.
Pavel vyhrál první kolo před dvěma týdny díky 1,98 milionu získaných hlasů, Babiše předstihl zhruba o 23.000 hlasů. Pavla doporučila volit mimo jiné čtveřice neúspěšných kandidátů z prvního kola, z nichž se do jeho kampaně zapojili bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Babiš dostal podporu od končícího prezidenta Miloše Zemana a neparlamentní KSČM a Trikolory, které v prvním kole prezidentského adepta nepostavily.
Volební místnosti se dnes otevřely ve 14:00, hlas mohli lidé přijít odevzdat do 22:00 a znovu pak v sobotu od 08:00 do 14:00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Začíná se rozhodovat, zda Zemana vystřídá Babiš, nebo Pavel
•Milostivé léto bude mít pokračování, zbaví dlužníky nedoplatků na daních a sociálním pojištění
•Hlasovací lístky pro druhé kolo prezidentských voleb obdrží lidé až ve volební místnosti
Další články
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR
Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent
Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert!
Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku
Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška
Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie
Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, …
LIFESTYLE





