V pondělí byl nárůst počtu případů covidu opět rekordní
25. ledna 2022 (06:19)
foto: pixabay
Přibylo 30.350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie.
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30.350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28.494 nakažených.
Navzdory rekordním nárůstům případů nemoci pokračoval v pondělí pokles počtu hospitalizovaných ve srovnání se stejným dnem předchozího týdne. V nemocnicích bylo 1695 lidí s covidem-19, o sedm procent méně než předešlé pondělí. Ještě výraznější bylo snížení množství vážně nemocných, a to skoro o třetinu na 207. Počty hospitalizovaných s covidem-19 postupně klesají už zhruba od začátku loňského prosince.
Denní nárůsty počtu případů covidu-19 v Česku v závěru minulého roku po celý prosinec postupně klesaly, ale přibližně od začátku ledna opět rostou. Důvodem je šíření nakažlivější varianty koronaviru omikron. Denní přírůstek nakažených na webu ministerstva navíc nezahrnuje případy opakované nákazy u již dříve pozitivně testovaných lidí, kterých v posledních týdnech výrazně přibývá. V pondělí bylo opakovaně nakažených 3195, což bylo o tři pětiny více než před týdnem.
Kromě denních nárůstů množství nakažených se zvyšují i počty nových případů covidu-19 za sedm dní na každých 100.000 obyvatel, tedy tzv. incidenční číslo. K dnešku se z pondělních 1491 zvýšilo na 1585 případů.
Za celou dobu epidemie v Česku od začátku března 2020 bylo zaznamenáno přes 2,79 milionu případů nákazy a zemřelo 37.080 lidí s covidem-19. Počty úmrtí stejně jako počty vážně nemocných s covidem-19 v poslední době klesají. Za posledních sedm dní zemřelo podle údajů ministerstva 134 lidí, což bylo skoro o dvě pětiny méně než v předchozím týdnu.
Od konce prosince 2020 se v Česku proti covidu-19 očkuje. Podáno bylo za celou dobu očkování přes 16,8 milionu dávek vakcín. Plně naočkováno bylo asi 6,8 milionu lidí. V pondělí dostalo vakcínu 35.979 lidí, což bylo o třetinu méně než před týdnem. Většinu očkovaných za den tvoří v současnosti již plně naočkovaní lidé, kteří dostávají posilující dávku vakcíny. Dohromady dostalo posilující dávku asi 3,6 milionu lidí, tedy více než polovina plně očkovaných.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů
Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová …
LIFESTYLE
Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady
Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč …
DOPRAVA
Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit
Velký sportovní úspěch slaví Oxygen Příbram. Kadetský a juniorský tým závodního step …
SPORT
Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů
Jednotka SDH Příbram – Březové Hory má od tohoto týdne k dispozici novou moderní …
ZAJÍMAVOSTI
Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet
Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ




