7. 12. svátek má Ambrož

V podstavci sochy pomníku padlým v 1. světové válce byla nalezena časová kapsle

26. října 2021   (15:27)
V podstavci sochy pomníku padlým v 1. světové válce byla nalezena časová kapsle
foto: MěÚ Příbram

Dnes byla z podstavce pomníku padlým v 1. světové válce v Arnoštových sadech sejmuta socha, která byla poškozena na začátku června pádem stromu. Při sejmutí sochy byla objevena časová kapsle.Restaurátoři dnes sňali z pomníku obětem první světové války v Arnoštových sadech v Příbrami sochu, kterou v červnu poničil spadlý strom. Odvezli ji do ateliéru, kde ji čeká oprava. V podstavci pracovníci odborné firmy našli časovou schránku, otevřena bude příští týden za účasti odborníků na historii, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.
Strom při červnové bouřce spadl na sochu jinocha s praporem a ratolestí z dílny Václava Šáry, která je od roku 1927 součástí pomníku padlým v první světové válce podle návrhu architekta Jana Kotěry. Pracovníci technických služeb strom odklidili a sochu přikryli plachtou. Dnes ji odborná firma pod dohledem restaurátora Marcela Hrona sňala a odvezla do ateliéru, kde bude restaurována.
Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) je dobře, že socha byla sejmuta z podstavce ještě před oslavami výročí vzniku Československa. Její ponechání v dosavadním stavu by podle něj bylo nedůstojné vůči historickému odkazu.
Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) je …
foto: MěÚ Příbram

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

foto: pribram.cz/Jakub Pečenkazdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub PečenkaDalší články

Počet pacientů v Příbrami stagnuje, plní se ale intenzivní lůžka Počet pacientů v Příbrami stagnuje, plní se ale intenzivní lůžka Dnes do nemocnice přijela vypomáhat čtveřice vojáků Armády ČR. Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz