25. 3. svátek má Marián




V Petrovicích a okolí si už obecní jízdní kolo zdarma nepůjčíte

12. srpna 2017   (11:12)
V Petrovicích a okolí si už obecní jízdní kolo zdarma nepůjčíte
foto: pribram.cz

Vedení obce došla trpělivost s vandaly.



Před pěti lety spustili v Petrovicích u Sedlčan projekt s názvem Petrovickem na kole, kdy bylo možné od jara do podzimu si na několika místech zdarma vypůjčit obecní jízdní kolo a přepravit se s ním například do sousední vsi. Nyní ale tento projekt končí. Důvodem je vandalské chování veřejnosti k obecním bicyklům.

Na začátku obec shromáždila několik desítek starších jízdních kol, které opravila a natřela na modrobílo, což jsou barvy Petrovic a ty pak byly k dispozici komukoli jak v samotných Petrovicích, tak v přilehlých osadách. Takže pokud se někomu třeba nechtělo večer z tancovačky šlapat pěšky, vzal si jedno z obecních kol a dojel na něm domů.

Bohužel se ale opět potvrdilo, že když je v Čechách něco zdarma, tak to dlouho nevydrží. Letos si zkrátka už na obecních kolech po Petrovicku nezajezdíte. „Pohár hořkosti už přetekl, protože mnozí uživatelé ta kola buď nevraceli, nebo je vrátili v žalostném stavu, případně jsme je nacházeli poházená ve škarpách a podobně. Z tohoto důvodu jsme ten projekt ukončili,“ zlobí se petrovický starosta Petr Štěpánek.

Jízdní kola, která jsou v použitelném stavu, obec znovu opraví, natře, ale už jinou barvou a ponechá si je pro své zaměstnance či pro účastníky Mezinárodní pěvecké dílny. „Mrzí mě, že tento projekt zkrachoval, ale zkrátka nejsme ještě dospělí, například tak jako ve Švedsku, Norsku a podobně. Tam mají lidé úctu k majetku druhých a přijde jim normální, že věci druhých se neničí. U nás to ale takhle nefunguje a to je ta naše nedospělost,“ dodává smutně starosta Petrovic.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz