10. 5. svátek má Blažena

V pátek dorazí velmi silné bouřky, hrozí vydatné přívalové deště

23. června 2022   (14:17)
V pátek dorazí velmi silné bouřky, hrozí vydatné přívalové deště
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Nejintenzivnější přívalové srážky hrozí na většině území Středočeského kraje.


V pátek odpoledne a večer dorazí do západní poloviny republiky silné, někde i velmi silné bouřky. Nejintenzivnější přívalové srážky hrozí na většině území Středočeského kraje, v Praze, na východě Plzeňského kraje, v Jihočeském kraji, na Vysočině a v části severovýchodních Čech. Vydatné deště mohou na jihu země zvednout hladiny řek na první povodňový stupeň, na menších tocích i na vyšší stupně. Vyplývá to z aktuálních výstrah Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Před příchodem studené fronty budou na severozápadě Čech dnes a pátek odpolední maximální teploty ještě dosahovat tropických hodnot přes 31 stupňů Celsia.
Fronta bude zvolna postupovat k východu, bouřky dorazí v pátek odpoledne a večer, místy je doprovodí přívalové srážky. "Bouřky v průběhu noci na sobotu budou slábnout a přecházet do vydatnějších dešťů. Srážky budou pozvolna slábnout během sobotního dopoledne. Nejintenzivnější přívalové srážky se očekávají na východě Plzeňského kraje, v Jihočeském a na většině území Středočeského kraje, včetně Prahy. Ojediněle může spadnout i přes 50 milimetrů srážek za velmi krátké období," informovali meteorologové.
Vzhledem k intenzivním přívalovým srážkám se mohou zvednout hladiny řek nad hranici prvního povodňového stupně, a to hlavně v noci z pátku na sobotu. "Na menších tocích mohou být dosaženy i vyšší stupně povodňové aktivity," upozornil ČHMÚ.

Naposledy silné bouřky po výjimečně horkém víkendu zasáhly Česko v pondělí. Objevily se téměř všude a zůstaly po nich polámané stromy a větve, poničené střechy a desítky tisíc domácností bez dodávek elektrického proudu.
Naposledy silné bouřky po výjimečně horkém …
foto: ČHMÚ

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a … DOPRAVA Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební … AKTUÁLNĚ Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen … Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první … NEPŘEHLÉDNĚTE
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz