15. 2. svátek má Jiřina

V pátek do Příbrami zavítá Ekotopfilm, vstupné je zdarma

21. ledna 2017   (14:22)
V pátek do Příbrami zavítá Ekotopfilm, vstupné je zdarma
foto: Ekotopfilm

Promítání v Příbrami se uskuteční 27. ledna od 16 hodin.



Ty nejlepší filmy o životním prostředí z celého světa přiváží poprvé 27. ledna do Divadla A. Dvořáka v Příbrami festival Ekotopfilm. Veškerý program festivalu je zdarma. Jedná se o nejstarší festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě, jehož první ročník se odehrál ještě v bývalém Československu v roce 1974. Od té doby se konal na Slovensku, kde se letos uskuteční už po 44. a na podzim proběhl poprvé i v Česku. Cílem festivalu je zábavným způsobem vzbudit zájem veřejnosti o témata udržitelného rozvoje. V pátek 7. ledna od 16:00 na diváky čekají ty nejlepší filmy, které z 81 snímků zvítězily ve festivalové soutěži. Ukazují krásu a bohatost přírody, přinášejí nejnovější vědecké poznatky nebo nabízejí řešení klimatických problémů.

V pozoruhodném dokumentu Lidské tělo: mikroskopické safari se diváci vydají na výlet za exotickými tvory, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v lidském těle. Výherce speciální ceny poroty Grand Prix Mikroporod zase vysvětluje, proč je lidstvo čím dál tím víc nemocné a co s tím může mít do činění porod. I u přírodopisného filmu se člověk může zasmát! To dokazuje snímek Yellowstone, který nadchne hlavně špičkovou filmařskou technikou, díky níž má divák pocit, že se skutečně ocitl uprostřed národního parku. Dechberoucí je i snímek slovenského porotce festivalu Pavola Barabáše o domorodém africkém kmeni Suri, jejichž život zdaleka neodpovídá stylu 21. století. V kratším filmu Štěstí bez peněz usměvavý protagonista Raphael Fellmer podává návod, jak žít zcela bez finančních prostředků a Klimatická chyba nabízí efektivní metody, jak naložit s klimatickými změnami. promítání pro veřejnost začíná v příbramském kině již v pátek 27. ledna v 16 hodin.

Vstupné je zdarma.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ekotopfilm
autor: red








Další články

Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce … Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili … Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po … Dobříš Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem … Nepřehlédněte Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření Sportovní zázemí u Základní školy Bratří Čapků letos projde významnou proměnou. Město … Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města? Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města? Po reakci jednatelky Zahradnictví Petunia, která odmítla, že by podnik chtěl v areálu … Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů Nové výstupy numerických modelů zpřesnily vývoj počasí na víkend. Sobota přinese na …
Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz