V Orlově hoří dům, plameny krotí deset hasičských jednotek
21. října 2020 (07:33)
Předběžná škoda byla stanovena na deset milionů korun.
Operační středisko středočeských hasičů přijalo ve středu v půl páté ráno oznámení o požáru garáže v rodinném domě v Orlově na Příbramsku. Na místo vyjelo deset hasičských jednotek, byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.
Hned po příjezdu prvních jednotek bylo zřejmé, že plameny zasáhly mnohem větší plochu. „Oheň se rozšířil na celý dům,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová s tím, že hasební práce pokračují i nyní. „V 7:15 se hasičům podařilo požár lokalizovat,“ řekla Fliegerová.
Na místo přijel i starosta Příbrami Jan Konvalinka. „S poškozenou rodinou jsem se sešel na místě neštěstí. Máme pro ně připraveno náhradní ubytování a jednáme o dalších způsobech pomoci. S rodinou jsme i nadále v kontaktu. Podstatné je, že nedošlo ke zraněním nebo ztrátám na životech," řekl pribram.cz Konvalinka.poškozenou rodinou jsem se sešel na místě neštěstí. Máme pro ně připraveno náhradní ubytování a jednáme o dalších způsobech pomoci. S rodinou jsme i nadále v kontaktu. Podstatné je, že nedošlo ke zraněním nebo ztrátám na životech.S poškozenou rodinou jsem se sešel na místě neštěstí. Máme pro ně připraveno náhradní ubytování a jednáme o dalších způsobech pomoci. S rodinou jsme i nadále v kontaktu. Podstatné je, že nedošlo ke zraněním nebo ztrátám na životech.
Za jakých okolností k požáru došlo, bude předmětem dalšího vyšetřování po skončení hasebních prací. „Odhadovaná škoda je vyčíslena na deset milionů korun,“ dodala Fliegerová s tím, že na místo bude povolán psovod pro detekci akcelerantů hoření.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR





