16. 12. svátek má Albína

V Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem

20. června 2019   (14:58)
Dalších 5 fotografií v galeriiV Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem

Atraktivní prostředí v okolí Svaté Hory zavedlo běžce do lesů, parků, alejí v okolí tohoto poutního areálu.


Ve středu 19. června vyběhlo v jeden čas na počest založení Mezinárodního olympijského výboru po celé republice více než 80 tisíc běžců. Největší běžecká akce roku, proběhla již po čtvrté také v Příbrami. Atraktivní prostředí v okolí Svaté Hory zavedlo běžce do lesů, parků, alejí v okolí tohoto poutního areálu. Dětský běh se uskutečnil ve Sportovním areálu pod Svatou Horou.

Olympijský den se snaží po celém světě poukázat na to, že aktivní pohyb by měl být součástí našeho každodenního života. Nejinak tomu je i v České republice, kdy se v rámci Olympijského dne uskutečnilo ve středu 19. června 81 běžeckých závodů po celé republice a k tomu dalších 280 běhů na školách.

Běžecký závod v Příbrami vyhrála v ženské kategorii Jana Lenemayerová, na druhém místě doběhla Denisa Dvořáková ze Sportovního klubu Oxygen Příbram, která je zároveň bronzovou medailistkou z mistrovství Evropy družstev v aerobiku v Krakově. Na třetím místě doběhla Jana Bartoňová.

Kategorii mužů vyhrál Ondřej Hulač (trojnásobný vítěz běhu v Příbrami), na druhém místě skončil Matěj Novotný a na třetím místě pravidelný účastník Olympijského běhu v Příbrami a Juniorského maratonu Adam Gross.

Dětský běh si nejvíce užily děti, které si navíc mohly vybarvit dle libosti vlastní olympijský diplom a užít si naplno atmosféru opravdového závodu.

Olympijský běh podpořili i olympionici a známé osobnosti. Ambasadory projektu se stali biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec. K nim se přidali také olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, šermíř Alexander Choupenitch nebo bývalá atletka Šárka Kašpárková.

Organizátoři Olympijského běhu zároveň zvou na další atraktivní běh: Běh pro republiku, který se uskuteční 20. 10. 2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami v rámci oslav 30 let svobody. Bude připraven bohatý doprovodný program a prohlídky. Běh se koná s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. Okruh zavede běžce kolem Památníku Vojna přes Žežice a Lešetice zpět k památníku, celková je délka 5 km.

Ve středu 19. června vyběhlo v jeden čas na …

Fotogalerie

V Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem () V Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem (1) V Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem (2) V Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem (3) V Olympijském běhu v Příbrami byl každý vítězem (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Josef Hovorka
Foto: Radek Velebil

autor: topDalší články

Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic Ze zbytků potravin udělali skládku. 15. prosince 2019   (20:30) Plamínek z betlémské jeskyně opět rozsvítí svatohorskou baziliku Plamínek z betlémské jeskyně opět rozsvítí svatohorskou baziliku Betlémské světlo rozveze po Česku 62 vlaků. Na Svatou Horu dorazí poslední adventní neděli 15. prosince 2019   (17:26) Dějiny betlémů v Čechách začínají rokem 1560. Marie Terezie je později zakázala Dějiny betlémů v Čechách začínají rokem 1560. Marie Terezie je později zakázala Kde se vzala tradice betlémů? 15. prosince 2019   (14:14) Krabice od bot potěší stovky dětí na Příbramsku Krabice od bot potěší stovky dětí na Příbramsku Dárkové krabice od bot věnovali chudším dětem i žáci příbramského Gymnázia Legionářů. Děti z celého regionu připravily celkem 970 dárků, v Příbrami udělají na Štědrý den radost 420 chlapcům a dívkám 15. prosince 2019   (11:59) Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst Tento týden byla dokončena parkovací místa ve vnitrobloku v Šachetní ulici 15. prosince 2019   (09:32) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení Škodu vzniklou požárem odhadl vyšetřovatel hasičů po konzultaci se zástupcem firmy na dva miliony korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit. 15. prosince 2019   (07:14) AKTUALIZOVÁNO Fotografie z Prahy v galerii nemocnice Fotografie z Prahy v galerii nemocnice V polovině prosince bude v nemocniční galerii zase rušno. Ještě před Vánocemi obsadí prostory galerie Fotografie z Prahy. 14. prosince 2019   (18:07) Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz