18. 8. svátek má Helena




V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů

14. srpna 2020   (12:23)
V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů
foto: pribram.cz, ČTK

ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta.


Městský úřad v Příbrami dnes zaregistroval všech osm podaných kandidátek do podzimních senátních voleb, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Eva Švehlová. O senátorské křeslo se uchází o jednoho kandidáta více než před šesti lety. Senátorské křeslo chce obhajovat bývalý starosta Sedlčan Jiří Burian (ODS), naopak ANO do volebního klání nakonec nezasáhne.

ANO v minulosti počítalo s kandidaturou bývalého příbramského starosty Jindřicha Vařeky, který už před časem pribram.cz oznámil, že se o hlasy voličů ucházet nebude. Podle Vařeky by to vzhledem k jeho dalším životním plánům nebylo rozumné. Předsedkyně středočeské organizace ANO a hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ČTK následně sdělila, že ANO na Příbramsku nemá kandidáta.
Za ČSSD bude kandidovat ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada, za KSČM záchranář Jindřich Havelka a za STAN starosta Petrovic a krajský zastupitel Petr Štěpánek.
Piráti do senátního klání nasadí středoškolskou učitelku Simonu Luftovou a TOP 09 příbramského zastupitele a někdejšího místostarostu Václava Švendu. Server Aktuálně.cz uvedl, že na Příbramsku chce kandidovat i dramaturgyně Jiřina Rosáková, manželka moderátora Jana Rosáka. O hlasy voličů se bude ucházet jako společná kandidátka Strany zelených a hnutí Senátor 21. Jako priority si Rosáková vytyčila ochranu veřejnoprávních médií a tvorbu zákonů, které budou předcházet výkyvům klimatu, napsal server. SPD posílá do boj o senátorské křeslo Jiřího Novotného, který je předsedou příbramské buňky strany.

Kandidáti do Senátu za obvod Příbramsko v roce 2020 a 2014:
Kandidáti do Senátu za obvod Příbramsko v roce …
foto: pribram.cz, ČTK

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní … VOLBY 2026 ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz