22. 1. svátek má Slavomír
V obci Lazsko neplatí lidé za svoz odpadu ani za psy

28. listopadu 2019   (08:29)
V obci Lazsko neplatí lidé za svoz odpadu ani za psy

Poplatky byly zrušeny již v lednu tohoto roku. Na včerejším zasedání bylo rozhodnuto, že ani příští rok lidé platit nebudou


Poplatek ze psů, za užívání veřejného prostranství, z ubytovací kapacity, za svoz komunálních odpadů. Obec může svým obyvatelům nařídit různé platby. Umožňuje jim to zákon o místních poplatcích. Podle tohoto zákona smí po majiteli psa chtít maximálně 1500 korun za rok, za svoz odpadu si může účtovat nejvýše 1000 korun na osobu.

Výši poplatků si však mohou jednotlivé obce stanovit místní vyhláškou. Jsou i takové, které svým občanům v určitých případech neúčtují vůbec nic. Mezi nimi například Lazsko, ve kterém žije kolem dvou stovek obyvatel. Zde zastupitelstvo svým občanům  zrušilo letos v lednu hned dva poplatky - ze psů a za odvoz směsného komunálního odpadu.

Zatímco poplatek ze psů byl zrušen jednou pro vždy, o poplatku za odvoz směsného komunálního odpadu pro rok 2020 se jednalo na včerejším zasedání zastupitelstva. Rozhodlo se, že se tímto směrem bude obec ubírat i příští rok. Jedním z důvodů je podle starosty i fakt, že se letos navýšil objem tříděného odpadu, což byla jedna z podmínek.
 
„Obci se momentálně finančně daří a my jsme chtěli, aby z této situace každá domácnost něco získala. V jednání bylo i přispívání vybraným seniorům na obědy. Mně osobně se však tato varianta nelíbila, protože bychom podpořili pouze některé seniory. Přistoupili jsme tedy opět ke zrušení poplatků za svoz odpadu, kdy každé domácnosti zaplatíme jednu roční svozovou známku,“ uvedl starosta PhDr. František Bártík.

Osvobození od poplatku za svoz odpadu platí pro jedno číslo popisné s trvalým pobytem, a to v režimu svozu jednou za 14 dnů. Zastupitelé si mimo jiné slibují i zlepšení ovzduší v obci. Věří, že definitivně skončí pálení odpadků v kamnech a kotlích. Přibližné letošní náklady na svoz směsného komunálního odpadu činily v Lazsku zhruba 60 tisíc korun.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Lucie Pudilová má před sebou zápas proti Američance Justine Kish. Aby se udržela v UFC, musí soupeřku porazit Lucie Pudilová má před sebou zápas proti Američance Justine Kish. Aby se udržela v UFC, musí soupeřku porazit Pudilové půjde o hodně. Ze šesti zápasů v UFC vyhrála pouze dva, přičemž prohrála poslední tři zápasy za sebou. 22. ledna 2020   (09:01) Chátrající domy hyzdí město a ohrožují kolemjdoucí Chátrající domy hyzdí město a ohrožují kolemjdoucí Okna s vytlučenými skly, padající omítka a rozpadlá střecha. Vzhled ulic kazí řada nemovitostí, o které se jejich majitelé nestarají. 22. ledna 2020   (05:59) Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Teplárna dokončuje přestavbu kotlů na štěpku, slibuje snížení ceny tepla Koncem minulého týdne proběhla úspěšná tlaková zkouška jednoho z rekonstruovaných kotlů. 21. ledna 2020   (17:25) Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy Tma, zakalená a ledová voda. Potápěči se na Orlíku vydávají do padesátimetrové hloubky, aby lidem našli jejich rodné domy „Vylovil jsem jedné starší paní cihlu z jejího domku na Radavě. Podařilo se mi ho nafilmovat. Když jsem jí video věnoval, plakala štěstím, že mohla ještě jednou v životě vidět svůj rodný dům,“ říká potápěč Jiří Soukup 21. ledna 2020   (13:55) Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Jan Konvalinka: Podstatné je, aby se s bazénem konečně začalo něco dělat, než ho budeme muset pro havarijní stav zavřít Starosta města Příbrami reaguje na pondělní jednání zastupitelstva, kdy jedním z témat byla přestavba akvaparku 21. ledna 2020   (11:18) Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Příbram v únoru vyhlásí soutěž na rekonstrukci akvaparku Stěžejní informací, která ze soutěže vyplyne, bude cena. 21. ledna 2020   (08:43) Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Starostka Dobříše rezignovala na svou funkci Dobříšští zastupitelé si zvolí nového starostu na svém příštím zasedání dne 27. ledna 2020 21. ledna 2020   (06:25) Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá 20. ledna 2020   (19:15) Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz