19. 1. svátek má Doubravka
V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák”

23. prosince 2019   (09:16)
Dalších 41 fotografií v galeriiV novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák”

Ani v příštím roce nepřijdete o oblíbenou akci v Brdech, jejímž účelem je nejen vylepšení zdravotní kondice, setkání s přáteli, ale hlavním smyslem je pomáhat těm, kteří to potřebují. Tradiční zimní výšlap je vždy s otazníkem – bude sníh nebo ne?


Větší skupinky či jednotlivci každým rokem v lednu vyrážejí po několika cestách z obce Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem směrem k vrcholu v CHKO Brdy pod názvem Praha. ​Dominantou tohoto kopce je především již zdaleka viditelná věž s meteorologickým radarem. Před hospodou v Nepomuku se postupně scházejí lidé, kteří jsou odhodláni se poprat i s velmi vysokou vrstvou sněhu. Ten v loňském roce pokryl celé Brdy.

V cíli tradičního pochodu na účastníky čekají nejen hromady výtečných špekáčků, grog, čaj nebo horká griotka, ale i něco malého na památku. Poutníci dále obdrží oblíbené razítko na tvář nebo čelo. Do pokladniček padají dobrovolné příspěvky, spojující všechny, kteří se zúčastní. 

Větší skupinky či jednotlivci každým rokem v …
Do kroniky se v loňském roce podepsalo 2100 lidí, ale účast byla o něco vyšší, jelikož ne každý se podepsal. Z dobrovolného příspěvku, který každý mohl na vrcholu hodit do kasičky, putovala finanční pomoc paní Janě. Ta měla nehodu, po které zůstala připoutána na invalidní vozíček. Klub přátel Mrázka z výtěžku dále finančně pomohl malému Maximovi a Vilémkovi, kteří díky problémům při porodu trpí závažnými chorobami. A byli jste to především vy, kteří pomohli svou účastí a dobrovolným přispěním.

V roce 2015 navázal pořádající “Klub přátel Mrázka” spolupráci s Nadačním fondem Šance onkoláčkům, kterému posílá část výtěžku. Jde o nadaci, která materiálně pomáhá onkologicky nemocným dětem lépe zvládat jejich boj s nemocí.
Od roku 2016 pomáhá i rodinám s nemocnými dětmi. Rodina Schneiderova z Rožmitálu pod Třemšínem od nich obdržela část financí na léčbu vážně nemocného syna Vojtíška. A v roce 2017 byl také prvně odeslán příspěvek pro vážně nemocného Vilémka. V roce 2018 se pomohlo nemocnému Maximovi. V roce 2019 je zasáhl osud Jany, které pak taktéž finančně pomohli.

14. ledna 2017  1759 lidí a vybrala se částka 131.027 Kč
13. ledna 2018  jubilejní 15. ročník pochodu, celkem 2188 účastníků, 190.615 Kč
12. ledna 2019  16. ročník, počet účastníků: 2100 podepsaných + několik nepodepsaných, vybralo se 177.618 Kč

CO: již 17.ročník pochodu “Pojďte s námi na Pražák
KDY: 11. ledna 2020 v 10:45 hodin
KDE: start před hospodou v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem
JAK:  doporučují se vlastní hrnky na teplé nápoje a  netradiční pokrývka hlavy z důvodu rozeznání účastníků

Všem patří předem díky za minulé i budoucí finanční příspěvky a těšíme se již na příští rok: Pojďte s námi na Pražák!

Do kroniky se v loňském roce podepsalo 2100 …

Fotogalerie

V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” () V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (1) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (2) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (3) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (4) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (5) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (6) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (7) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (8) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (9) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (10) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (11) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (12) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (13) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (14) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (15) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (16) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (17) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (18) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (19) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (20) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (21) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (22) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (23) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (24) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (25) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (26) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (27) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (28) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (29) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (30) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (31) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (32) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (33) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (34) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (35) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (36) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (37) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (38) V novém roce vystoupáme tradičně na “Pražák” (39) Fotografie z 16. ročníku 2019 Miroslav Pavlík (40)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Klub přátel Mrázka

autor: Miroslav Pavlík, foto: Miroslav PavlíkDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz