16. 5. svátek má Přemysl




V noci se v Česku vyskytly bouřky, v zimě jsou spíše vzácné

14. ledna 2021   (10:24)
V noci se v Česku vyskytly bouřky, v zimě jsou spíše vzácné
foto: ribram.cz

Meteorologové je podle výskytu blesků zaznamenali hlavně v Krušných horách, ale i nad Prahou a Plzní.


V západní polovině Česka se v noci na dnešek na několika místech objevily bouřky. Meteorologové je podle výskytu blesků zaznamenali hlavně v Krušných horách, ale i nad Prahou a Plzní. Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní. Na dotaz ČTK to dnes uvedl David Rýva z radarového oddělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Bouřky byly podle Rývy v noci na dnešek velmi četné v severovýchodní polovině Německa a byly spojené se studenou frontou slábnoucí tlakové níže postupující nad střední Evropu od Severního moře. "Nad naším územím bylo detekováno 300 výbojů, zejména pak v oblasti Krušných hor, ale noční bouřku zaznamenala mimo jiné i Praha, ale i Plzeň a některá další místa v Čechách," doplnil. Místní bouřky se objevily třeba také na Strakonicku a Pelhřimovsku.
"Výskyt bouřky v zimním období je považován za spíše vzácnější jev, ale pravdou je, že každou zimu dojde k výskytu několika bouřkových situací, ty ale obvykle nejsou tak plošné jako v létě," podotkl Rýva. Nejčastější jsou zimní bouřky právě v oblasti Krušných hor.
V Praze se podle Rývy v předešlých letech zimní bouřky objevovaly relativně často, loni meteorologové zaznamenali dvě. Data o výskytu blesků jsou dostupná na webu http://blesky.bourky.cz, kde jsou k dispozici mapky den po dni a také statistiky po rocích a měsících, upozornil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na  50 000 m², jeden nezapomenutelný den Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival … KULTURA LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu … Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé … NEPŘEHLÉDNĚTE Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek … AKTUÁLNĚ Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní … POČASÍ FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na … SPORT Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz