1. 8. svátek má Oskar

V noci na neděli se bude na Příbramsku tvořit náledí. Meteorologové nabádají řidiče k opatrnosti

19. listopadu 2022   (14:29)
V noci na neděli se bude na Příbramsku tvořit náledí. Meteorologové nabádají řidiče k opatrnosti
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Výstraha platí od dnešních 21:00 do nedělních 10:00.


Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude od dnešního večera do nedělního rána tvořit náledí nebo zmrazky. Uvedl to dopoledne Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před náledím má nízký stupeň nebezpečí. Meteorologové nabádají lidi a řidiče k opatrnosti, chodníky a vozovky mohou klouzat.

"Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvedli meteorologové.
Do Česka dorazila v pátek zima. Na jihu a západě Čech může dnes během dne napadnout kolem sedmi centimetrů nového sněhu. V noci na neděli se pak může v jihozápadní části Česka tvořit náledí nebo zmrazky.
Výstraha před sněhem platí pro část Jihočeského a Plzeňského kraje do dnešních 18:00. Na tomto území může podle ČHMÚ napadnout během 12 hodin kolem sedmi centimetrů nového sněhu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE
TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz