V nemocnici vystavuje česká pobočka mezinárodní organizace FISAIC
8. října 2014 (16:15)
Od 7. října je v Galerii gaudii gratia příbramské nemocnice k vidění nová výstava pod názvem Setkání v čase a prostoru II..
Až do konce prosince zde budou vystaveny fotografie členů národní skupiny FOTO Zemského svazu FISAIC ČD. Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů – FISAIC byla založena již v roce 1952, čeští železničáři jsou jejími členy od roku 1990. Hlavím cílem této federace, která v současné době sdružuje již 25 zemí Evropy, je organizace a kultivace zájmové činnosti železničářů ve volném čase.Čeští fotografové, kteří nyní vystavují v Oblastní nemocnici Příbram, se mohou pochlubit mnoha oceněními ze soutěží této mezinárodní federace i z dalších národních i mezinárodních fotografických soutěží a salonů.
Tématem příbramské výstavy je 175 výročí české železnice. Na fotografiích jsou proto záběry různých motivů železničního prostředí – vlaky, nádraží, „šrotiště“, očima jednotlivých osob – fotografů, kteří jsou zároveň profesně spojeni s provozem na železnici.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy
Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného …
AKTUÁLNĚ
Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice
První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý.
První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 …
AKTUÁLNĚ
Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína
Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně …
AKTUALIZOVÁNO
Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický
Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a …
ZAJÍMAVOSTI
Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník
Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí
Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy …
AKTUÁLNĚ





