23. 6. svátek má Zdeňka

V některých školách ve středočeském kraji chybí polovina žáků

28. ledna 2022   (06:30)
V některých školách ve středočeském kraji chybí polovina žáků
foto: ZŠ Propojení Sedlčany

Podle informací středočeských hygieniků bylo minulý týden nejvíce žáků v karanténě v okresech Příbram, Beroun a Praha-východ.


Ředitelé středních škol ve Středočeském kraji odolávají narůstajícímu počtu žáků i učitelů v karanténách především hybridní výukou. V poděbradském gymnáziu s 500 studenty včera chyběla více než polovina žáků. "Víme o 17 izolacích a více než 70 karanténách u studentů, zbytek mohou být nemocní i jinak, třeba mají jen podezření," řekl ředitel poděbradského gymnázia Kamil Bříza.

Z pětačtyřiceti učitelů včera chyběli čtyři. Bříza přičítá nízký počet učitelů s prokázaným covidem vysokému procentu očkovaných. Žádná třída zde není zavřená, v případě potřeby plánuje využít dny ředitelského volna, které má k dispozici, i když je obvykle šetří pro období maturit.
"Díky nepřetržité výuce se nám letošní školní rok postupně daří dohánět resty ve výuce, které zde byly ještě od minulého školního roku," řekl Bříza. Oceňuje možnost hybridní výuky, když ve třídě zůstane třeba jen pět žáků, ale učitel vede výklad a ostatní žáci se připojují z domova.
Podobně je na tom jedno z gymnázií v Příbrami, kam chodí zhruba 600 studentů. Vzhledem k vysokému počtu karantén a izolací u dětí jsou učitelé zvyklí přecházet do režimu distanční nebo hybridní výuky poměrně často. "Žáků je doma tak polovina, u učitelů to nebylo špatné, ale začíná to narůstat," uvedla na dotaz ředitelka gymnázia Iva Kadeřábková bez uvedení přesných čísel. Žádná třída zde momentálně není uzavřena. Celkový přechod na distanční výuku je podle Kadeřábkové až krajní řešení. "Kvůli distanční výuce jsem musela zajistit psychologa, studenti to vloni těžko zvládali," řekla Kadeřábková.

Jedna z největších základních škol v zemi, Základní škola Juventa v Milovicích, má v karanténě pouze jednoho učitele. "Co se týče žáku, pořád je to relativně dobré, jsou jich řádově desítky, ale to je při počtu přes 1000 dětí docela dobré," uvedl ředitel školy Jaroslav Minařík.
Pondělní testování na školách ve Středočeském kraji odhalilo podle mluvčí středočeských hygieniků Dany Šalamunové 532 pozitivních, jsou to asi 0,4 procenta testovaných. S ohledem na zhoršující se situaci v celé populaci může být dnešní situace jiná. Podle informací na webu středočeských hygieniků bylo minulý týden nejvíce žáků v karanténě v okresech Příbram, Beroun a Praha-východ.
Ve Středočeském kraji zatím požádaly od začátku letošního roku o změnu organizace školního roku podle ministerstva školství tři školy. Ministerstvo může školám povolit přerušení výuky, když kvůli vysokému počtu pracovníků v karanténě nemohou zajistit prezenční výuku. Školy v současnosti čekají na schválení zákona, podle něhož by ředitelé mohli kvůli chybějícím pedagogům v souvislosti s epidemií vyhlásit až deset dní mimořádného ředitelského volna nebo výuky na dálku. Sněmovna v úterý s předlohou souhlasila, příští týden by o ní mohl hlasovat Senát.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz