V neděli proběhne schůzka ohledně aquaparku, ve hře je několik variant
13. května 2023 (06:53)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Rekonstrukce plaveckého bazénu se plánuje již dlouhou řadu let, prozatím bez úspěchu.
Po posledním nezdaru při výběru dodavatele na kompletní rekonstrukci příbramského aquaparku musí vedení města řešit ožehavou otázku budoucnosti tohoto areálu. Ten je v současné chvíli ve velmi špatném stavu a v nejbližších měsících vyžaduje drahé opravy a dílčí rekonstrukce v řádech milionů korun, a to jen pro zachování funkčnosti technologického zázemí. Vedení Sportovních zařízení města, které plavecký bazén spravuje, proto připravilo studii, která předkládá k promyšlení několik variant.
V neděli se zastupitelé sejdou k pracovnímu jednání. Půjde hlavně o rozhodnutí, zda pokračovat se stávajícím projektem nebo se vydat novou cestou. „Máme rozpracováno několik variant, které jsou vyhodnoceny po stránce finanční i časové náročnosti. S postupnou obnovou bazénu a vlastně celého objektu aquaparku začneme během několika týdnů. Půjde hlavně o zásahy zabezpečující funkčnost a bezproblémový provoz technologií na následující období. Nechceme bazén zavřít a znemožnit tak plaveckou výuku, tréninky a plavání pro veřejnost. K odstávkám v řádu týdnů dojde, ale nebude se jednat o nic dlouhodobého,“ řekl na dotaz pribram.cz starosta Jan Konvalinka (za ANO).
„V rámci vedení města nejvíce diskutujeme o variantě, se kterou přišli kolegové z ODS. Jedná se o návrh na vybudování zcela nového menšího aquaparku na místě stávajícího venkovního bazénu. Kromě podstatně snazší realizace oproti rekonstrukci přináší tato varianta i tu výhodu, že by v době výstavby město nepřišlo o bazén a nebyla tak omezena plavecká výuka pro školy a tréninky sportovců. Po vybudování nového bazénu bude příležitost ten starý přetvořit na jinou stavbu občanské vybavenosti, například na sportovní či kulturní prostor,“ dodal starosta.
„V rámci vedení města nejvíce diskutujeme o variantě, se kterou přišli kolegové z ODS. Jedná se o návrh na vybudování zcela nového menšího aquaparku na místě stávajícího venkovního bazénu. Kromě podstatně snazší realizace oproti rekonstrukci přináší tato varianta i tu výhodu, že by v době výstavby město nepřišlo o bazén a nebyla tak omezena plavecká výuka pro školy a tréninky sportovců. Po vybudování nového bazénu bude příležitost ten starý přetvořit na jinou stavbu občanské vybavenosti, například na sportovní či kulturní prostor,“ dodal starosta.
Varianty počítají nejen s novým vypsáním výběrového řízení, ale také s rekonstrukcí ve více etapách. Dále je k zamyšlení situace s vytvořením nového zadání na rekonstrukci, či výstavbě na místě současného venkovního bazénu. Počítána je i varianta s výstavbou tréninkového bazénu na překlenutí doby, po kterou bude bazén zavřený. Jeho cena je odhadnuta na 66 milionů korun.
Právě plaveckým bazénem se budou zabývat zastupitelé na svém květnovém zasedání, kde by se mělo rozhodnout o jeho budoucnosti.
Právě plaveckým bazénem se budou zabývat zastupitelé na svém květnovém zasedání, kde by se mělo rozhodnout o jeho budoucnosti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Městská policie Příbram opět zajišťuje forenzní značení kol a koloběžek
•Středočeská statutární divadla dostanou od kraje téměř čtyři miliony korun
•Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v dubnu klesla
Další články
Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím
Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 …
Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny
Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady
Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes …
AKTUÁLNĚ
Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka
Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. …
DOPRAVA
Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem
Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální …
SPORT
Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost
Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání …
DOBŘÍŠ
Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd
Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu …
AKTUÁLNĚ
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel
Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na …
AKTUÁLNĚ
Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století
Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a …
HISTORIE




