2. 4. svátek má Erika




V neděli končí další asistenční centrum, nahradí ho regionální pracoviště

30. července 2022   (14:09)
V neděli končí další asistenční centrum, nahradí ho regionální pracoviště
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Kvůli nízké vytíženosti už dříve skončila krajská centra v Mladé Boleslavi a Příbrami.


V neděli ukončí provoz asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky v kutnohorské Galerii Středočeského kraje. Nahradí ho pobočky cizinecké policie a odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra v pěti městech regionu. Od začátku fungování odbavila středočeská centra pomoci více než 31.000 běženců. Kvůli nízké vytíženosti už dříve skončila krajská centra v Mladé Boleslavi a Příbrami. Novináře o tom informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

"Šlo nám o efektivnější využití sil, protože už není potřeba, abychom drželi celý aparát tvořený zástupci několika složek státu na jednom místě v Kutné Hoře. Kongresové centrum Galerie Středočeského kraje bude tak sloužit svému původnímu účelu," uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Registraci válečných uprchlíků budou vyřizovat pracoviště v Kutné Hoře, Benešově, Mladé Boleslavi, Příbrami a v Kladně, ubytování bude zájemcům zajišťovat tým Hasičského záchranného sboru v Kladně.
V kraji je podle Peckové aktuálně zhruba 1500 volných míst na ubytování. "Místa se snažíme poskytovat cíleně, například pro rodiny s dětmi hledáme nový domov tam, kde jsou volné kapacity škol, školek a kde by mohla být práce," doplnila.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR
V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz