V neděli hostí Příbram finále mistrovství ČR flagové ligy žen
22. června 2024 (16:16)
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
Zatímco mužský tým amerického fotbalu Příbram Bobcats zakončil sezonu nečekaně brzy již minulou sobotu, ženy se připravují na víkendové vyvrcholení flagové ligy. Po suverénní jízdě základní částí obsadily ženy s bilancí 11:1 druhé místo a mohou se těšit na nedělní finále MČR, které se uskuteční v neděli od 13 hodin na stadionu Spartaku Příbram.
Nečekaně brzy ukončil mužský tým amerického fotbalu Příbram Bobcats svou pouť druhou ligou. Ačkoliv se v jejím úvodu netajil ambicemi na postup mezi elitu, realita byla o poznání složitější. Dvě těsné porážky na úvod sezony zatřásly sebevědomím mužstva. I přes šňůru tří následných vítězství byla Příbram před posledním utkáním základní části ve složité situaci a k postupu do play-off mezi finálovou čtveřici potřebovala nutně zvítězit na hřišti vedoucího týmu základní části Jičín Hurricanes. Vítěz základní části ovšem nedal Příbramákům šanci a po vítězství 28:7 poslal Bobcats na dovolenou.
To ženy prolétly základní částí flagové ligy o poznání lépe. S jedinou porážkou obsadily druhé místo a vyhlížejí finálový turnaj MČR pro čtyři nejlepší týmy. Ten budou také hostit, když jim bylo přiděleno pořadatelství.
Semifinálové zápasy začínají v neděli 23.6. od 13 hodin na stadionu Spartaku Příbram. Bobcats vyzvou Brno Amazons, které dokázaly v základní části dvakrát porazit. Ve druhém semifinále na sebe narazí Prague Black Panters a Prague Harpies.
Diváci se mohou těšit na zajímavou podívanou, neboť za domácí tým nastoupí hned 3 ženy, které jsou nominovány do reprezentačního týmu na blížící se mistrovství. Jmenovitě se jedná o Kristýnu Červenkovou, Nikolu Vokurkovou a Michaelu Němcovou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Příbram Bobcats přetlačili v posledním domácím utkání základní části Prague Mustangs
•Šéftrenéra příbramských plavců potěšily výsledky mladších žáků na MČR
•Zápotočný bude trénovat druholigovou Opavu
Další články
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




