V neděli byl zaznamenán nejmenší nárůst nemocných s covid-19 od začátku epidemie v ČR
13. dubna 2020 (07:59)
S nákazou covid-19 v Česku dosud zemřelo 139 lidí. Od nedělního podvečera tak přibyl jeden zemřelý. Počet vyléčených se od té doby zvýšil o tři na 467. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 8:30. Nakažených ministerstvo eviduje 5991. Za neděli tak jejich počet stoupl o 89. Je to nejnižší nárůst od 17. března, kdy se podle údajů ministerstva nemoc covid-19 potvrdila u 67 lidí. O víkendu jsou ale přírůstky obvykle menší, protože se dělá i méně testů. V neděli jich laboratoře udělaly 3233, což bylo nejméně v uplynulém týdnu.
Rekordní množství testů laboratoře vyhodnotily minulou středu, kdy jich bylo 8164, z toho 295 bylo pozitivních na nákazu novým typem koronaviru. V druhé polovině minulého týdne počet testů již klesal, přičemž na Velký pátek jich bylo přes 5000 a v sobotu zhruba 4800. Celkový počet provedených testů je aktuálně 128.359.
Podle trvalého bydliště pacienta zůstává nejvíce lidí s nemocí covid-19 v Praze, a to 1435, což je zhruba čtvrtina ze všech případů v zemi. Následuje Středočeský kraj se 721 případy a Moravskoslezský kraj s 674 případy. Nejméně nakažených je v Jihočeském kraji, podle aktuálních údajů 153. Praha má také největší podíl výskytu lidí s covid-19 v přepočtu na obyvatele. Na každých 100.000 obyvatel hlavního města připadá zhruba 105 případů covid-19. Naopak na jihu Čech to je 24 případů na 100.000 obyvatel.
Hospitalizováno bylo v neděli 436 pacientů s koronavirem. U stovky z nich mělo onemocnění těžký průběh vyžadující intenzivní péči. Na 300 nakažených, kteří byli v nemocnici, se už uzdravilo nebo bylo propuštěno do domácí karantény.
Onemocnění covid-19 bylo v Česku poprvé zaznamenáno 1. března. Na konci téhož měsíce překročil počet lidí s prokázaným koronavirem 3300.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska
Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují …
AKTUÁLNĚ
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu
HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, …
SPORT
Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu
Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami
Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze …
PR
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT





