vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí

13. srpna 2020   (15:46)
V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí

V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti.


Na základě podnětů, které upozorňovaly na nevyhovující hygienické podmínky při provozu občerstvení v kempu Podskalí u Orlické přehrady, provedli dne 8. 7. 2020 hygienici kontrolu.

Provozovna rychlého občerstvení byla zřízena na místě bývalé prodejny potravin ve stánku se zděnou přístavbou, u vjezdu do kempu Podskalí, bez předchozího schválení orgánem ochrany veřejného zdraví.  Jedná se o sezónní zařízení (červen–září); v provozovně je prováděn výčep piva, příprava rychlého občerstvení převážně z průmyslově vyráběných polotovarů (langoše, smažený sýr, ohřev uzenin), dále grilování masa, příprava jednoho druhu polévky a snídaní.
Na místě byly zjištěny závažné hygienické nedostatky spočívající v nezajištění těch nejzákladnější požadavků nezbytných pro přípravu a prodej občerstvení ve výše uvedeném rozsahu.  V době kontroly v provozovně nebylo k dispozici umyvadlo na mytí rukou, ani šatna pro personál. V komunikační chodbě, ve které byly skladovány nápoje a bylo umístěno chladicí a mrazicí zařízení, nebyl zajištěn ani zpevněný povrch podlahy (udusaná hlína, písek, dřevěná prkna), podlahy byly silně znečištěné, zaprášené.

V přípravně chyběly omyvatelné povrchy stěn, v prostoru stánku byly uloženy předměty nesouvisející s provozem (oděvy, molitany, prkna, nářadí). V chladicím a mrazicím zařízení byly uloženy zcela nevhodně společně potraviny určené pro osobní spotřebu provozovatele stánku s potravinami určenými pro stravovací služby.

V provozovně nebyly vyčleněny vhodné prostory pro manipulaci se syrovým masem, vejci a neočištěnou zeleninou (cibule, česnek).  Některé potraviny byly skladovány v rozporu s požadavky stanovenými výrobcem potravin (zmražené pečivo, uzeniny) a prošlým datem spotřeby. Provozovatel spotřebiteli neposkytl informaci o obsahu alergenů v nabízených pokrmech a nápojích.
Hygienici okamžitě pozastavili výkon činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví, tj. v rozsahu přípravy teplých a studených pokrmů do doby odstranění zjištěných závad.
 

Dodatečnou kontrolou provedenou dne 28. 7. 2020, zaměřenou a dodržování uloženého opatření bylo zjištěno, že pozastavení výkonu činnosti kontrolovaná osoba nerespektuje a zjištěné závady byly odstraněny pouze částečně.
 
S kontrolovanou osobou byla neprodleně projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky jí byl uložen finanční postih.
Provozovatel bezprostředně po následné kontrole podnikl nezbytné kroky k tomu, aby mohl provoz občerstvení obnovit a zjištěné nedostatky odstranil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Krajská hygienická stanice
foto: Krajská hygienická stanice

autor: Jakub Pečenka

Další články

Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05) Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce "Nehledáme kličky, jak to obejít, ale hledáme cesty, jak kulturu úplně neumrtvit, jako jsme byli nuceni v jarních měsících," uvedl starosta. 18. září 2020   (13:38)
Senioři si stěžují: Roušky nám ze schránek kradou Senioři si stěžují: Roušky nám ze schránek kradou Česká pošta s touto variantou počítala. Pokud senior zásilku neobdrží, dostane novou. 18. září 2020   (11:28)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz