V Milínské se na vozovce objevila živá překážka
19. října 2018 (19:19)
Každé odpoledne vládne v Milínské ulici velmi hustý provoz. Dnes tomu nebylo jinak ba naopak, jak se také dá při pátku očekávat. V části nad Fialovým rybníkem se navíc na silnici objevila živá překážka. Uprostřed vozovky se neobratně procházelo odrostlé labutí mládě. Řidiči přibržďovali, ale pomoc zmatenému ptákovi poskytl až redaktor našeho portálu, který právě projížděl kolem.
foto: pribram.cz
Není divu, neboť jak naši čtenáři vědí, nad labutěmi držíme stráž od chvíle, co zahnízdily na Nováku a jsou naší srdeční záležitostí. Na pomoc kolegovi přispěchal drsný kamioňák a společně třikrát labuť úspěšně zahnali ze silnice. Zmatené mládě se vždy opět vrátilo do vozovky. Rozhodli se tedy přivolat městskou policii. Ta přijela bez prodlení a adolescenta, který ještě nepřevlékl svůj ušmudlaný dětský šat, držela v bezpečí až do příjezdu záchranáře z Ochrany fauny ČR z Hrachova.
foto: pribram.cz
Karel Chocholoušek předvedl svou profesionalitu a zasáhl tak bleskurychle, že náš redaktor připravený s kamerou měl co dělat, aby jeho rychlý chvat zachytil. Mládě se zdálo v dobré výživové kondici, ale vzhledem k tomu, že působilo zmateně a odmítalo se přidat ke zbytku rodiny, což může být příznakem nemoci, bylo odvezeno do záchranné stanice, kde mu bude poskytnuta potřebná péče.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst
Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu
Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní …
SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici
Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku
Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné …
ROZHOVOR
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C!
Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer
Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník …
KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst
Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!










