V Milíně zažijí další Noc divadel
17. března 2024 (14:36)
foto: Divadlo Trakolíno, ze hry Papuchalk Petr
Program s představeními pro děti i dospělé se uskuteční na milínské základní škole v sobotu 23. března odpoledne.
Po úspěchu z loňského roku se Milín opět připojí k celorepublikové Noci divadel. Celkem čtyři představení se odehrají na divadelní scéně vytvořené v sálku místní základní školy. Program pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 23. března.
První ročník proběhl na milínské ZŠ a za podpory obce v listopadu 2023. „Milín se tak přidal mezi 31 českých měst, v nichž proběhla Noc divadel. Přilákala na 180 diváků, a to je pěkný důvod k tomu ji opět uspořádat,“ komentoval tehdy vysokou účast Tomáš Bílek ze ZŠ Milín, který zúročil své předchozí zkušenosti pořadatele této akce na příbramském svatohorském gymnáziu.
Sobotní program začne ve 14.00 středověkou zpívanou moralitou o starém muži, mladé ženě, milenci a neckách s názvem Selička, ztvárněnou Divadlem T. Bílka. Loňský program zahájilo představení Živá voda, které nazkoušela polovina žáků sedmého ročníku v hodinách dramatické výchovy. Druhá verze Živé vody, s účastí druhé poloviny sedmáků, se na programu objeví i letos (od 14.25). S Kouzelným vláčkem přijede v 15.00 loutkoherecká skupina Zalezlíci, která se vloni uvedla pohádkou Není Myška jako Miška. Představení pro děti od dvou let Papuchalk Petr na motivy knihy Petra Horáčka zahraje hostující Divadlo Trakolíno (17.00).
Termín Noci divadel se v letošním roce přesunul na březen, aby se více přiblížil Světovému dni divadla (27. března). Ten se v jednom týdnu propojuje se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a Světovým dnem loutkářství (21. března). Jeho letošní téma Proměna odkazuje ke stému výročí úmrtí Franze Kafky. Speciální program k Noci divadel připravilo i příbramské Divadlo A. Dvořáka. Vstupenky na milínskou oslavu divadla je možné rezervovat na e-mailu bilek@zsmilin.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•VLS zvou do Brd na druhý ročník soutěže tažných koní v reálném lesním terénu
•Velikonoční akce na Příbramsku: Pletení pomlázek, pečení jidášů i řemeslné trhy
•Téměř 50 divadel se letos zapojí do Noci divadel, připojí se i příbramské
Další články
Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník
Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na …
AKTUALIZOVÁNO
Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník
K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit
Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To …
NÁZOR
Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst
Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 …
AKTUÁLNĚ
Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo
Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno …
AKTUÁLNĚ
V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma
Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X …
OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show
Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé …
FOTOGALERIE
Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony
Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu.
Zatímco minulý víkend město bojovalo …
VIDEO
Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji …
AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady
Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na …
ZDRAVOTNICTVÍ




